Schumacher i Giovinazzi rezerwowymi kierowcami Ferrari w 2022 roku

Niemiec będzie pełnił swoją rolę podczas jedenastu GP, natomiast Włoch podczas dwunastu.
22.12.2109:35
Mateusz Szymkiewicz
2251wyświetlenia
Embed from Getty Images

Ferrari potwierdziło, że Mick Schumacher oraz Antonio Giovinazzi będą kierowcami rezerwowymi zespołu w sezonie 2022.

Stajnia z Maranello porozumiała się z Haasem w sprawie dostępności Schumachera, jeżeli zajdzie konieczność zastąpienia Charlesa Leclerca lub Carlosa Sainza. 22-latek będzie na co dzień rywalizował w barwach amerykańskiej ekipy i funkcja trzeciego kierowcy będzie mu powierzona przy okazji jedenastu Grand Prix.

W pozostałych dwunastu eliminacjach rezerwowym zawodnikiem Ferrari będzie Antonio Giovinazzi. Włoch ostatnie trzy lata spędził jako kierowca wyścigowy Alfy Romeo, tracąc miejsce w zespole na rzecz Guanyu Zhou. 28-latek połączy swoje obowiązki ze startami w Formule E dla Dragon/Penske. Ponadto Giovinazzi będzie mógł być wypożyczany w sezonie 2022 przez klienckie ekipy Ferrari.

Kolejny sezon będzie jego [Schumachera] drugim w Formule 1, jest on kierowcą Ferrari i wywodzi się z naszej Akademii - powiedział Mattia Binotto, szef Scuderii. Jestem bardzo szczęśliwy witając go w naszym zespole jako zawodnika rezerwowego. Skorzystamy z niego jeżeli zajdzie taka konieczność.

Nowe samochody będą wymagały zupełnie innego stylu jazdy i uważam, że jest to ważne, by mieć kierowcę, który rozumie ich charakterystykę. Wciąż będziemy mogli liczyć na Antonio, który udowodnił, że jest dobrym kierowcą. Zapewnimy mu pełny program w symulatorze, by mógł zapoznać się z wymaganiami bolidów na sezon 2022