Vettel zaproszony na test samochodu Formuły E

Usługami Niemca zainteresowany jest zespół DS Techeetah.
18.05.2216:29
Maciej Wróbel
1255wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sebastian Vettel otrzymał od startującego w Formule E zespołu DS Techeetah zaproszenie na testy.

Przyszłość czterokrotnego mistrza świata pozostaje wielką niewiadomą, jako iż jego obecna umowa z zespołem Aston Martin wygasa wraz z końcem tegorocznej kampanii. Plotki na ten temat podsyca niejako również sam Vettel, który w ostatnich miesiącach często zabiera głos w sprawach związanych z ochroną środowiska.

34-latek miał otrzymać już zaproszenie na test bolidu Indycar czy też ofertę startów w serii DTM. Teraz z propozycją dla Vettela wyszedł szef DS Techeetah, Thomas Chevaucher. Chińsko-francuska ekipa dwukrotnie zwyciężała w klasyfikacji zespołowej Formuły E, a jej obecnymi kierowcami są byli juniorzy Red Bulla - Antonio Felix da Costa oraz Jean-Eric Vergne.

Sebastian jest poważnie zainteresowany ochroną środowiska i myśli o zmianach klimatycznych, zupełnie tak jak my w Formule E - stwierdził Chevaucher w rozmowie z niemieckim Auto Bild. Nie wiemy na ile jest on zainteresowany kontynuowaniem swojej kariery w Formule E, ale chcemy dać mu szansę na wypróbowanie samochodu wyścigowego, który jest neutralny węglowo.