Szafnauer: Alonso i Ocon zawiedli zespół

Szef Alpine oczekuje od swych kierowców znacznej poprawy pozycji w wyścigu.
13.11.2212:52
Nataniel Piórkowski
1813wyświetlenia
Embed from Getty Images

Otmar Szafnauer w gorzkich słowach skrytykował swych kierowców: Fernando Alonso i Estebana Ocona po sprincie w Brazylii.

Alonso i Ocon walczyli ze sobą w czwartym zakręcie a następnie na prostej startu/mety. Hiszpan zbyt późno zerwał strugę za bolidem zespołowego kolegi i zahaczył przednim skrzydłem o oponę A522.

W wyniku ostrej walki u Ocona doszło do uszkodzenia podłogi, co wyraźnie wpłynęło na jego tempo. Po zakończeniu wyścigu w konstrukcji 26-latka wybuchł pożar, który prawdopodobnie był spowodowany wyciekiem paliwa.

W niedzielę Ocon i Alonso ustawią swe bolidy odpowiednio na siedemnastym i osiemnastym polu startowym.

Jesteśmy niesamowicie rozczarowani wynikami dzisiejszego sprintu, który pogorszył naszą sytuację na starcie niedzielnego wyścigu - stwierdził otwarcie szef teamu, Otmar Szafnauer.

Toczymy niezwykle zaciętą walkę o czwarte miejsce w klasyfikacji konstruktorów. To cel, do którego niestrudzenie dąży i nad którego realizacją pracuje ponad 1000 osób.

Szczerze mówiąc, zarówno Esteban jak i Fernando, muszą wykonać lepszą pracę aby wynagrodzić fantastyczne wysiłki wszystkich członków teamu, unikając incydentów na torze i rozmieniania na drobne konkurencyjności całej ekipy.

Dzisiaj obaj nasi kierowcy zawiedli zespół. Jutro oczekuję od nich znacznie więcej. Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zdobyć kilka punktów na jeden weekend przed rozstrzygnięciem losów mistrzostw.

Dążymy do tego, aby udać się do Abu Zabi w sytuacji, w której możliwe będzie osiągnięcie naszego celu na ten sezon.