Stroll ukarany doliczeniem 10 sekund za incydent z Vettelem

Dorobek punktów karnych kierowcy AMR zwiększył się do ośmiu "oczek".
13.11.2211:22
Nataniel Piórkowski
717wyświetlenia


Lance Stroll otrzymał karę czasową za niebezpieczny manewr, którego dopuścił się w trakcie intensywnego pojedynku z Sebastianem Vettelem podczas sprintu w Sao Paulo.

Walcząc z kolegą z zespołu, Stroll zepchnął Niemca poza tor na prostej prowadzącej do czwartego zakrętu. Do zdarzenia doszło na dziewiątym okrążeniu.

Jeszcze w trakcie rywalizacji sędziowie odnotowali incydent a po analizie zadecydowali o uznaniu Strolla winnym doprowadzenia do niebezpiecznej sytuacji.

Kanadyjczyk otrzymał 10-sekundową karę czasową, przez którą w końcowej klasyfikacji sprintu spadł z dwunastego na siedemnaste miejsce (zyskał później jedną lokatę po decyzji w sprawie Fernando Alonso).

Do superlicencji reprezentanta Astona Martina dopisano także trzy punkty karne, przez co jego dotychczasowy dorobek wzrósł do ośmiu "oczek".

W orzeczeniu sędziów możemy przeczytać: Po obejrzeniu dowodów w formie nagrań wideo, ustalono, że bolid numer osiemnaście, prowadzony przez Strolla, celowo zjechał na lewą stronę za zakrętem numer trzy, zmuszając w niebezpieczny sposób bolid numer pięć [Vettel] do wyjazdu poza tor.