Wolff: Zrobimy wszystko, aby Lewis mógł powalczyć o ósmy tytuł

Austriak podkreśla determinację Mercedesa w powrocie do mistrzowskiej dyspozycji.
17.03.2311:05
Nataniel Piórkowski
869wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff podkreśla, że zrobi wszystko, aby Mercedes zapewnił Lewisowi Hamiltonowi możliwość powalczenia o ósmy tytuł.

Dominacja Hamiltona została przerwana w 2021 roku przez Maxa Verstappena, który zdominował także ostatnią edycję mistrzostw świata. W międzyczasie Srebrne Strzały zmagały się z problematyczną konstrukcją W13.

Pomimo dużych nadziei wiązanych z nowym modelem - W14, Mercedes niemrawo wszedł w sezon 2023.

Wolff zakomunikował jednak, że jego ekipa zrobi wszystko, aby powrócić na najwyższy poziom.

Zapytany o to, czy wciąż wierzy, że Hamilton jest w stanie po raz ósmy zostać mistrzem świata, Austriak odparł: Oczywiście, bez dwóch zdań. Nawet jeśli miałbym go pchać po całym torze. Zrobię wszystko, co będzie trzeba.

Dopytywany o to, co może dziać się obecnie w głowie Hamiltona, który przygotowuje się do rozmów w sprawie nowej umowy z zespołem, Wolff dodał: Ma dokładnie takie samo podejście, jak reszta teamu.

Jesteśmy wobec siebie niezwykle krytyczni. Wiemy, co chcemy osiągnąć. Nie ma dla nas świętości. Przyglądamy się wszystkiemu. Zadajemy sobie pytania o to, czy nie powinniśmy byli wprowadzić czegoś wcześniej. Każdy inżynier myśli w ten sposób.

Po prostu musimy się spiąć i dać Lewisowi możliwość powalczenia o jego ósmy tytuł. Porównując go do Alonso, ma przed sobą jeszcze co najmniej cztery lata. Po prostu musimy mu w tym pomóc.