Marko: Tylko Verstappen zasługuje na porównania z Senną

Z opinią konsultanta Red Bulla zgadza się inny były kierowca F1 - Gerhard Berger.
21.06.2318:55
Mateusz Szymkiewicz
1622wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko uważa, że z aktualnej stawki tylko Max Verstappen zasługuje na porównania do Ayrtona Senny.

Dwukrotny mistrz świata aktualnie zmierza po trzeci tytuł, wygrywając sześć z ośmiu rozegranych w tym roku wyścigów. Holender przekraczając linię mety jako pierwszy przy okazji Grand Prix Kanady zrównał się w klasyfikacji wszechczasów z Ayrtonem Senną, tryumfując po raz 41. w karierze.

Zostałem wyśmiany, kiedy porównywałem szesnastoletniego Verstappena do Senny - powiedział Helmut Marko, konsultant Red Bull Racing. Senna miał wyjątkowe momenty, które teraz pokazuje na torze Max. Mam świadomość, że tylko on w tej chwili zasługuje na porównania do Ayrtona. Sergio [Perez] jest w stanie się utrzymać u boku Maksa od ponad dwóch lat, co samo w sobie jest już osiągnięciem. To bardzo długi okres dla każdego zawodnika.

Z opinią swojego rodaka zgadza się Gerhard Berger, który miał możliwość startów u boku Ayrtona Senny w McLarenie. Kiedy Michael Schumacher pojawił się znikąd w Formule 1, pamiętam jak Ayrton powiedział mi: «Ten chłopak będzie dla nas zagrożeniem». Życie to zweryfikowało. Michael i Lewis Hamilton jako nieliczni zasługują na porównania do niego, ale o Maksie mogę zdecydowanie powiedzieć, że sportowo jest na tym samym poziomie co Ayrton.