Marko: Ricciardo nie otrzymał ode mnie żadnych gwarancji

Australijczyk przyznaje wprost, że jego celem jest powrót do Red Bulla.
21.07.2315:12
Mateusz Szymkiewicz
718wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko deklaruje, że Daniel Ricciardo nie otrzymał obietnicy powrotu do Red Bulla w przypadku satysfakcjonujących wyników w AlphaTauri.

Australijczyk wrócił do stawki Formuły 1 jako następca Nycka de Vriesa. Kierowca deklaruje wprost, iż ryzyko związane z dołączeniem do stajni z Faenzy ma na celu przybliżyć go do czołowej posady w Red Bullu, gdzie niejasna pozostaje przyszłość Sergio Pereza.

Z pewnością muszę coś pokazać - stwierdził Ricciardo. W kontekście następnego roku i kolejnych nie otrzymałem żadnych gwarancji. Tak to wygląda w tym sporcie. Marzeniem byłby powrót [do Red Bulla] i AlphaTauri to najlepszy sposób, by spróbować. Pozostaję jednak realistą. Wiem, że muszę coś udowodnić. Nie ma żadnych kryteriów. Chcę pokazać się lepiej niż w McLarenie i mam na to dwanaście wyścigów.

Wypowiedź 34-latka potwierdził konsultant Red Bulla - Helmut Marko. Daniel zostanie w AlphaTauri do końca tego roku, później zobaczymy jak potoczy się jego rozwój. Podjął duże ryzyko, ale chciał tego. To była pozytywna niespodzianka i mam nadzieję, że mu się uda. Nic mu nie obiecaliśmy. Wie, że musi zaprezentować dobre osiągi, by otrzymać jakąkolwiek szansę.

Z walki o posadę w Red Bullu nie rezygnuje jednak Yuki Tsunoda, który uważa, iż pokonanie Ricciardo może przybliżyć go do kokpitu mistrzów świata. Jeden z nas będzie wolniejszy i nie dostanie się do Red Bulla. To proste, szybszy kierowca będzie miał większe szanse. Tak to wygląda w Formule 1 - stwierdził Japończyk.