Marko przedłużył umowę z Red Bullem o trzy lata

Austriak planuje pojawić się na wszystkich wyścigach sezonu 2024.
05.01.2411:49
Nataniel Piórkowski
1638wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko pozostanie jedną z kluczowych osób teamu Red Bulla przez najbliższe trzy lata - donoszą media.

Przyszłość Austriaka, który oficjalnie pełni funkcję konsultanta austriackiego koncernu do spraw sportów motorowych, była tematem licznych spekulacji pod koniec sezonu 2023.

W grudniu Marko potwierdził jednak, że pozostanie w ekipie z Milton Keynes w 2024 roku i zamierza pojawić się na wszystkich zaplanowanych wyścigach Grand Prix.

Teraz w mediach pojawiło się więcej szczegółów porozumienia byłego kierowcy F1 z Red Bullem. Według Mirror, RacingNews365 oraz Formula.hu, Marko podpisał trzyletni kontrakt i będzie nadal pełnił obowiązki doradcy.

Austriak w dalszym ciągu nie będzie zatrudniony przez zespół, ale firmę-matkę - z tego względu jego pensja nie będzie wliczana do limitu budżetowego.

Moja przyszłość została wyjaśniona w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wszystko będzie przebiegać zgodnie z planem - mówił Marko w rozmowie z OE24.

Co jeśli pojawię się na wszystkich 24 wyścigach? Zrobię to i nie będzie to stanowiło dla mnie  żadnego obciążenia. Gdybym powiedział sobie, że przed nami szalony kalendarz, byłoby trudniej. W rzeczywistości jednak powtarzam sobie, że Australia jest piękna i nie mogę się już doczekać, aby ponownie pojawić się w Melbourne.

Będę kontynuował pracę na rzecz Red Bull Racing od 11:00 w piątek do niedzielnego wieczoru. Nie mogę się już tego doczekać - zaakcentował 80-latek.