1Heinz-Harald FrentzenSauber Petronasbri1:16.336111
1Juan Pablo MontoyaWilliams BMWmic1:16.63071
1Marc GeneWilliams BMWmic1:17.23474
1David CoulthardMcLaren Mercedesmic1:17.29330
1Kimi RaikkonenMcLaren Mercedesmic1:17.98540
1Mark WebberJaguar Cosworthmic1:18.66727
Dla większości zespołów był to ostatni dzień testów na hiszpańskim torze Catalunya. Na czele klasyfikacji ponownie uplasowali się kierowcy Ferrari - Michael Schumacher i Rubens Barrichello, jednak tym razem mieli już nieco mniejszą przewagę nad resztą stawki. Trzeci czas uzyskał Heinz-Harald Frentzen, który wczoraj za kierownicą bolidu Sauber C22 zastąpił Nicka Heidfelda. Niemiec zaliczył aż 111 okrążeń i do pięciokrotnego mistrza świata miał niewiele ponad sekundę straty. Kierowcy z zespołu Williams - Juan Pablo Montoya i Marc Gene uplasowali się tym razem w środku tabeli klasyfikacyjnej (czwarta i szósta pozycja), przejeżdżając łącznie 145 okrążeń. Pomiędzy nimi znalazł się Olivier Panis (Toyota), natomiast kierowcy z zespołu McLaren, którzy wczoraj rozpoczęli testy na barcelońskim obiekcie - David Coulthard oraz Kimi Raikkonen uzyskali siódmy i ósmy czas. Ostatni kierowca uczestniczący w środowych testach - Mark Webber (Jaguar) przejechał najmniej okrążeń ze wszystkich kierowców i sklasyfikowany został na ostatniej pozycji.