Kubica ósmy po pierwszym dniu rajdu na Sycylii
Dzisiaj rozegrane zostały tylko dwa krótkie odcinki Rajdu Taormina-Mesyna
13.11.0920:14
8953wyświetlenia

Robert Kubica zajmuje ósme miejsce w łącznej klasyfikacji, a pierwsze w swojej klasie po pierwszym dniu Rajdu Taormina-Mesyna na Sycylii.
Dzisiaj rozegrane zostały tylko dwa krótkie odcinki imprezy zaliczanej do cyklu Trofeo Rally Asfalto, w której biorą udział dwie polskie załogi - Kubica i Michał Kuśnierz w Renault Clio (klasa R3C) oraz Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak w Skodzie Fabii (klasa S2000).
Kubica na pierwszym odcinku specjalnym (1,9 km) okazał się szybszy o pół sekundy od drugiego w klasie R3C Luki Constantino (ogólnie był dziewiąty). Drugi OS (4,8 km) został przerwany po wypadku Andrei Parodiego w Fordzie Focusie WRC, przed którym tylko cztery auta pokonały trasę w warunkach sportowych, a reszcie - w tym Kubicy przyznano taki sam czas przejazdu, jak czwartej załodze.
Krakowianin awansował więc na ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji rajdu i jest drugim najszybszym kierowcą wśród aut z napędem tylko na jedną oś, tracąc do siódmego w klasyfikacji Franco Molicy (Renault Clio Super 1600) pół sekundy. Druga polska załoga - Kościuszko i Szczepaniak - zajmuje szóste miejsce. Jutro także zaplanowane są dwa odcinki, ale już o znacznie większej długości i przejeżdżane trzykrotnie. Wyniki można śledzić na bieżąco na oficjalnej stronie pomiaru czasów.
Źródło: F1.Sport.pl
KOMENTARZE