Mortara wygrał pierwszy wyścig sezonu F3 Euro Series

Było to podwójne zwycięstwo zespołu Signature, jako że drugie miejsce zajął Wittmann
10.04.1013:22
Marek Roczniak
2770wyświetlenia

Edoardo Mortara wygrał pierwszy wyścig Formuły 3 Euro Series w sezonie 2010, rozegrany dzisiaj na francuskim torze Paul Ricard. Było to podwójne zwycięstwo Signature i Volkswagena, jako że drugie miejsce zajął kolega zespołowy Włocha - Marco Wittmann.

Powracający do serii Mortara na pierwszym okrążeniu przebił się z piątej na drugą pozycję, ruszając następnie w pogoń za zdobywcą pole position - Danielem Juncadellą (Prema). Walka nie trwała długo, bowiem już na czwartym okrążeniu kierowca Signature wyprzedził hiszpańskiego debiutanta, kontrolując później przebieg wyścigu do samej mety.

Tymczasem Juncadella na piątym okrążeniu został także wyprzedzony przez Wittmanna, a najniższego stopnia podium na trzy okrążenia przed końcem wyścigu pozbawił go Alexander Sims (ART). Wittmann próbował w międzyczasie gonić Mortarę i nawet ustanowił najlepszy czas wyścigu, ale nigdy nie zdołał zbliżyć się wystarczająco do Włocha, aby mieć szansę na zaatakowanie go.

Ostatecznie obu kierowców rozdzieliła na mecie różnica mniej niż sekundy po tym, jak Mortara zwolnił na ostatnich metrach wyścigu. Tym niemniej dla Wittmanna drugie miejsce jest zdecydowanie największym osiągnięciem w F3 Euro Series, w której niemiecki kierowca startuje drugi rok. Czołową piątkę zamknął Roberto Merhi (Mucke), mając już ponad 20 sekund straty do zwycięzcy.

Uważany za jednego z głównych faworytów do zdobycia tytułu w tym roku Valtteri Bottas (ART) dobrze wystartował z czwartej pozycji, ale wkrótce otrzymał karę przejazdu przez boksy za nieprawidłowe ustawienie się na starcie. Fin próbował później odrabiać straty i ostatecznie finiszował tuż za punktowaną ósemką. Jutro z pole position wystartuje Antonio Felix da Costa (Motopark), który zajął dzisiaj ósme miejsce.

Źródło: Autosport.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
13Laurens Vanthoor (14)Dallara F308 Volkswagen5
Pole position: Daniel Juncadella - 1:52,624 (+1 pkt.)Najszybsze okrażenie: Marco Wittmann - 1:53,533 na 5 okrążeniu