Spengler wygrywa i powiększa przewagę w DTM

Kanadyjczyk ukończył wyścig przed Paulem di Restą i Garym Paffettem
08.08.1015:57
Michal2_F1
4398wyświetlenia

Bruno Spengler dzięki dzisiejszemu zwycięstwu powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej DTM, prowadząc od startu do mety na Nurburgringu.

Kanadyjczyk ukończył wyścig przed Paulem di Restą i Garym Paffettem, dając Mercedesowi potrójne zwycięstwo. Tymczasem Audi chciałoby jak najszybciej zapomnieć o dzisiejszym dniu.

Spengler objął prowadzenie na starcie, wyprzedzając Mattiasa Ekstroma, który spadł od razu na siódme miejsce po szerokim przejechaniu pierwszego zakrętu. Na czele jechali Spengler i di Resta, mając dużą przewagę nad resztą stawki. Para jechała blisko siebie przez większość wyścigu, ale Brytyjczyk nie zdołał wyprzedzić Kanadyjczyka w pit-stopach.

Timo Scheider (Audi) dobrze wystartował z ósmego miejsca i awansował na czwarte miejsce na pierwszym okrążeniu. Obrońca tytułu próbował atakować Jamiego Greena w walce o trzecią pozycję, ale stracił miejsce na rzecz Paffetta po nieudanej próbie wyprzedzenia Greena po zewnętrznej stronie ostatniego zakrętu. Paffett i Scheider później przeskoczyli Greena po wolnym pit-stopie kierowcy Persson Motorsport, zrzucając go na piąte miejsce.

Green był później pod presją ze strony Ralfa Schumachera, ale był w stanie obronić swoją pozycję i finiszować w czołowej piątce. Ekstrom przekroczył metę na siódmym miejscu po tym, jak nie był w stanie odrobić strat poniesionych na starcie. Finiszował tylko 2,5 sekundy przed Maro Engelem, który po walce z Mike'iem Rockenfellerem zdobył ostatni punkt.

Źródło: Autosport.com
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
14Miguel Molina (18)Audi A4 DTM 200849+1:14,196
15Katherine Legge (15)Audi A4 DTM 200848+1 okr.
Niesklasyfikowani
16Alexandre Premat (9)Audi A4 DTM 20087
17Markus Winkelhock (14)Audi A4 DTM 20080
18Susie Wolff (12)Mercedes-Benz C-Klasse 20080
Pole position: Mattias Ekström - 1:23,817 Najszybsze okrażenie: Bruno Spengler - 1:24,372 na 38 okrążeniu