Steinhof zajął czwarte miejsce w wyścigu Scirocco

Na torze Brands Hatch wystartowało gościnnie trzech brytyjskich byłych kierowców F1
04.09.1020:45
Marek Roczniak
2047wyświetlenia

Kris Heidorn wygrał wyścig Volkswagen Scirocco R-Cup na torze Brands Hatch. Niemiec pokonał o cztery sekundy swojego rodaka Jann-Hendrika Ubbena, którego na mecie zdołał prawie dopaść startujący gościnnie Mark Blundell.

Tuż za podium finiszował Maciek Steinhof, który po dzisiejszym wyścigu traci 18 punktów do prowadzącego w mistrzostwach Heidorna na trzy rundy przed końcem sezonu. Polak wjechał na metę w doborowym towarzystwie, bowiem tuż za jego plecami finiszował zwycięzca trzech grand prix - Johnny Herbert.

Siódme miejsce zajął komentator F1 w BBC - Martin Brundle. Tymczasem drugi z Polaków startujących Volkswagen Scirocco R-Cup - Adam Gładysz uplasował się na 12 pozycji po tym, jak po zakwalifikowaniu się na siódmej pozycji przyznano mu karę obniżenia pozycji startowej o pięć miejsc za szybką jazdę przy żółtych flagach na treningu.

Nieźle wystartowałem i przebiłem się na 10 miejsce. Na pierwszym okrążeniu wyjechał Safety Car. Na pierwszym zakręcie wypadło pomarańczowe Scirocco Adityi Patela. Neutralizacja trwała pięć okrążeń. Po restarcie za szeroko pojechałem na końcu prostej start/meta i straciłem cztery pozycje. Było ciasno, walczyliśmy w grupie i przeholowałem. Potem zacząłem odrabiać. Finiszowałem na 12 miejscu. Tempo było dobre - uzyskiwałem czasy porównywalne z czołówką. Na wyniku zaważyła kara. Szkoda, bo mogłem być nawet na podium. Teraz czekam na Oschersleben - już za dwa tygodnie - powiedział Adam portalowi Autoklub.