04.09.1020:16
Bartosz Pyciarz
1849wyświetlenia

Roger Yasukawa znów powraca do IndyCar Series, aby wraz z zespołem Conquest Racing wystartować za dwa tygodnie w przedostatniej rundzie sezonu na torze Motegi. Amerykański kierowca z japońskimi korzeniami wciąż nie może zdobyć stałej posady od sezonu 2005.

Od tamtej pory zaliczył wyścig Indianapolis 500 w latach 2006 i 2007, a także co roku startuje w Japonii. Nie jeździłem w IndyCar od roku, ale jestem pewien, że otrzymam od zespołu bardzo dobry samochód. Pracowałem z kilkoma osobami z obsługi auta #36 w przeszłości, dlatego nie powinno zająć mi dużo czasu zgranie się z nimi - powiedział Yasukawa.

Roger będzie już czwartym zawodnikiem Conquest w samochodzie #36. Od początku sezonu startował w nim Mario Romancini, któremu skończyły się pieniądze na starty i jego miejsce w Mid-Ohio i Sonomie zajął Francesco Dracone. Natomiast w Chicagoland i podczas dzisiejszego wyścigu na torze w Kentucky zastąpi go Tomas Scheckter.

Wczoraj natomiast odbyły się kwalifikacje do rozpoczynającego się o drugiej w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego wyścigu nr 15 w tym sezonie. Szokujące pole position zdobył zaliczający dopiero trzeci wyścig w tym sezonie Ed Carpenter. Drugi był lider mistrzostw Will Power, co mocno przybliża go do sukcesu w walce o końcowy triumf, bowiem dopiero jedenaste miejsce zajął jego najgroźniejszy rywal - Dario Franchitti.

Źródło: Autosport.com