Muller odniósł drugie zwycięstwo w WTCC w tym sezonie (akt.)

Lider mistrzostw Robert Huff drugi wyścig na torze w Brnie ukończył na czwartej pozycji
19.06.1116:42
Michal2_F1
4242wyświetlenia

Yvan Muller (Chevrolet) triumfował w drugim wyścigu WTCC na torze Brno po przejechaniu świetnego wyścigu, do którego wystartował z ósmego pola. Dzięki zwycięstwu Francuz zredukował stratę w klasyfikacji generalnej do 25 punktów do lidera Roberta Huffa.

Muller finiszował 4,1s przed Tomem Coronelem (BMW), który również zaliczył bardzo dobry występ. Reprezentant bawarskiej marki świetnie wystartował i awansował na pozycję lidera, utrzymując prowadzenie aż do 5 okrążenia, kiedy to został wyprzedzony przez Chevroleta na początku tego kółka.

Następnie Coronela zaczęli atakować Alain Menu i Huff (obaj także Chevrolet), ale pomimo tego, że byli dużo szybsi od Holendra, to jednak nie byli w stanie go wyprzedzić. Dwa okrążenia przed końcem Menu spróbował zaatakować Coronela, jednak o mały włos, a straciłby pozycję na rzecz Brytyjczyka. Do końca nie nastąpiły już żadne zmiany i Menu ostatecznie był trzeci, przed Huffem.

Piąty uplasował się startujący z pole position Michel Nykjaer. Kierowca Seata został wyprzedzony na starcie przez Coronela, a na 4 i 5 okrążeniu znalazł się już za trzema zawodnikami Chevroleta i na takiej też pozycji dojechał do mety.

Szóste miejsce po wyścigu pełnym akcji zajął Gabriele Tarquini (Seat) Włoch nieźle wystartował i przez chwilę jechał nawet trzeci, jednak został po chwili pokonany przez Menu i Mullera. Wtedy też Francuz wyprzedził Szwajcara. Na drugim kółku Muller przyblokował lekko Menu i Tarquini odzyskał czwarte miejsce, by niedługo potem zostać wyprzedzonym przez Menu i następnie Huffa.

Cztery okrążenia przed końcem Tarquiniego zaatakował Kristian Poulsen (BMW). Duńczyk wyprzedził zawodnika Seata, jednak ten nie dał za wygraną, uderzył w tył samochodu Poulsena i odzyskał miejsce. Javier Villa (BMW) także wyminął swojego partnera z zespołu, który ostatecznie zajął 8 miejsce. Czołową dziesiątkę uzupełnili Robert Dahlgren (Volvo) i Mehdi Bennani (BMW). Tuż za nimi finiszował Norbert Michelisz (BMW), któremu tym razem nie udało się wskoczyć do punktowanej dziesiątki.

Wyścigu nie ukończyli między innymi Darryl O'Young (Chevrolet), który wypadł w żwir po kontakcie z Micheliszem oraz Franz Engstler (BMW). Niemiec bardzo słabo wystartował z pierwszego rzędu, a na koniec okrążenia zjechał do boksów, stąd już nie wyjechał.

Po 10 wyścigach WTCC liderem jest wciąż Huff z 187 punktami, o 25 więcej niż Muller, oraz o 53 przed Menu. Następna runda tej serii odbędzie się na torze ulicznym w Porto w dniach 2-3 lipca.

Michelisz pierwotnie zajął jedenaste miejsce, ale za spowodowanie kolizji z O'Youngiem otrzymał po wyścigu karę doliczenia 30 sekund, która zepchnęła go na P15. Dodatkowo Węgier dostał karę obniżenia pozycji startowej o 10 miejsc w zawieszeniu na trzy wyścigi.
P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.