Relacja z szóstej rundy pucharu kartingowego WRT w Tychach

Podczas sierpniowych zawodów rywalizowało 45 zawodników
15.08.1100:14
Paweł Zając
3711wyświetlenia

W miniony wtorek została rozegrana szósta już runda amatorskiego pucharu kartingowego na torze WRT Tychy. Tym razem do rywalizacji zgłosiło się 45 zawodników, bardzo dużo jak na wakacyjne warunki, co zwiastowało sporo emocji i walkę o najdrobniejsze ułamki sekund.

W sierpniu kwalifikacje były rozgrywane pod prąd, a wyścig zgodnie z normalnym kierunkiem jazdy. Dodatkowo tor był bardzo śliski, więc bardzo liczyło się wyczucie gokarta. Najszybszy podczas pierwszej rundy przejazdów był Michał Kuś, który pokonał Szymona Cieślaka o zaledwie dwie tysięczne sekundy.

Podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej Szymon znalazł się na pierwszym miejscu z całkiem sporą przewagą nad rywalami. Ostatnia czasówka znów należała do Michała Kusia, jednak dwa najlepsze czasy nie dały mu pierwszego pola startowego. Po zsumowaniu wyników okazało się, że najrówniej jeżdżącym zawodnikiem był Szymon Cieślak i to on ruszył do wyścigu z pierwszego pola. W wyścigu Szymon okazał się niepokonany i odniósł bezproblemowe zwycięstwo. Drugi na mecie był Michał Grzyb, a trzeci Tomasz Krakowski.

Podczas sierpniowych zawodów niestety na torze zabrakło przedstawicielek płci pięknej. Najmocniejszym ogniwem w ekipie [color=#3c88b8]Wyprzedź Mnie![/color] , był jak zwykle Igor Szmidt, który zajął siódme miejsce i zdobył 55 punktów. W klasyfikacji generalnej Igor jest dopiero dziesiąty, jednak do końca sezonu pozostały jeszcze 4 rundy i wszystko może się zdażyć.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że pierwsza trójka wyścigu stanęła na podium całych zawodów. Szymon Cieślak zdobył 74 punkty, które umocniły go na pozycji lidera klasyfikacji. Drugi na mecie i drugi w generalce. Michał Grzyb zainkasował podczas tej rundy 73 oczka. Tomasz Krakowski zdobył 65 punktów. Trzecie miejsce w Generalce zajmuje Michał Kuś, któremu nie najlepiej poszedł sierpniowy wyścig.

Kolejna runda tyskiego pucharu odbędzie się 6 września. Zawody w Krakowie przewidziane są na 23 sierpnia. Więcej informacji na temat zawodów oraz działalności toru można znaleźć na jego oficjalnej stronie - WRT-Karting.pl