W chińskiej rundzie pojedzie również Lo Ka Chun w zespole 778 Auto Sport
14.11.1110:11
Mariusz Karolak
3846wyświetlenia

Colin Turkington nie pojedzie w finałowej rundzie WTCC w Chinach. W Makau zespół Wiechers-Sport wystawi innego kierowcę - Gary'ego Kwoka.

Kwok, legitymujący się paszportem kanadyjskim, przejmie samochód BMW 320TC, którym Turkington zdobył ostatnio podium na torze Tianma w Szanghaju. Kanadyjczyk rozpoczął karierę w 1987 roku w Hongkongu, ale ostatnie trzy lata spędził w Kanadyjskich Mistrzostwach Samochodów Turystycznych. W tym sezonie wygrał trzy wyścigi i zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej za kierownicą Hondy.

Jestem absolutnie zadowolony z możliwości dołączenia do WTCC w Makau - przyznał Kwok. Są to prestiżowe, światowej klasy zawody samochodowe, zaś Wiechers-Sport to bardzo dobry zespół. Makau to mój ulubiony tor, natomiast pierwsze pojawienie się w mistrzostwach świata w nowym samochodzie sprawia, że to wyzwanie jest jeszcze bardziej ekscytujące.

Ekipa 778 Auto Sport wystawi natomiast Peugeota 308 dla Lo Ka Chun. Poprzednio 34-letni Chun jeździł w mistrzostwach Szwecji. To jeden z najlepszych kierowców azjatyckich w kategorii samochodów turystycznych w ostatnich latach.

Źródło: autosport.com