Nowy członek programu rozwojowego kierowców McLarena

Holender dołączy do obecnych mistrzów F3 Euroseries - zespołu ASM
27.01.0610:33
Michał Mazurek
1162wyświetlenia

McLaren ogłosił, iż 20-letni holenderski kierowca Giedo van der Garde dołączy do obecnych mistrzów F3 Euroseries - zespołu ASM.

Giedo, który jeździł w tej serii przez ostatnie dwa sezony, został także najnowszym członkiem prowadzonego przez McLarena i Mercedes-Benz Programu Wspierania Młodych Kierowców.

"Jestem podekscytowany możliwością dołączenia zarówno do ASM, jak i do Programu Wspierania Młodych Kierowców McLarena i Mercedesa w 2006 roku", powiedział Giedo. "Jazda dla obecnych mistrzów F3 Euroseries i zespołu pokroju ASM to coś fantastycznego i oczekuję dobrego sezonu. Ponadto bycie członkiem Programu Wspierania Młodych Kierowców McLarena i Mercedesa jest dla mnie wielką szansą na tym etapie kariery i zamierzam dać z siebie wszystko".

"Cieszę się, że Giedo, mający duże doświadczenie w F3 Euroseries, dołączył do naszego zespołu", dodał Frederic Vasseur, szef zespołu ASM. "Jestem dumny z zaufania pokładanego w Giedo, jego partnerów, McLarena i Mercedes-Benz. Naszym celem będzie utrzymanie tytułów Mistrza Kierowców i Konstruktorów i jestem pewien, że Giedo będzie silnym punktem ASM".

"Jesteśmy zadowoleni mogąc powitać Giedo w Programie Wspierania Młodych Kierowców McLarena i Mercedes-Benz", skomentował Martin Whitmarsh, dyrektor generalny zespołu McLaren Mercedes. "Giedo jest obiecującym młodym kierowcą i razem chcemy pracować nad rozwojem jego potencjału. Wydaje nam się, że umieszczając Giedo w zespole ASM w 2006 roku, dajemy mu najlepszą szansę na rozwinięcie i pokazanie swojego talentu".

"Mercedes-Benz ma długą historię wspierania młodych talentów w wyścigach samochodowych", powiedział Norbert Haug, wiceprezydent Mercedes-Benz Motorsport. "Jesteśmy szczęśliwi wspomagając Giedo w F3 Euroseries w 2006 roku wspólnie z doświadczonym zespołem ASM, który będzie używał naszych silników Mercedes-Benz M271. Zdobył on nieco doświadczenia w F3 Euroseries i powinien osiągnąć dobre wyniki w 2006 roku".

Źródło: pitpass.com