Claire Williams została zastępcą szefa ekipy Williams

Córka Franka Williamsa najpewniej zostanie jego następcą
27.03.1314:59
Paweł Zając
2392wyświetlenia

Claire Williams została mianowana zastępcą szefa zespołu Williams i będzie w tym roku pracować u boku swojego ojca, założyciela ekip, Franka Williamsa.

Decyzja została podjęta już przed rozpoczęciem obecnego sezonu, jednak jej ogłoszenie opóźniło się z powodu śmierci Ginny Williams.

Claire zaczęła swoją karierę w zespole w 2002 roku, kiedy zajmowała się mediami. Trzy lata temu została dyrektorem marketingu i komunikacji, którego obowiązki będzie pełnić wraz z nowym stanowiskiem.

Frank Williams przyznał, że widzi Claire jako swojego następcę w roli szefa ekipy. Podczas ostatnich dziesięciu lat Claire niestrudzenie pracowała dla naszej ekipy. Jej wiedza i pasja do sportu jest niekwestionowana i jestem dumny mogąc powiedzieć, że jest ważna częścią naszego zespołu. Wraz z mianowaniem jej zastępcą szefa ekipy wiem, że przyszłość ekipy leży w bardzo dobrych rękach.

Claire przyznała, że chce sprawić, aby Williams powrócił na czoło stawki. Dorastałam w świecie Formuły 1 i uczyłam się od jednego z najlepszych szefów, więc czuję się gotowe na to wyzwanie. Wiem jak każda z osób angażuje się każdego dnia i bardzo bym chciała, abyśmy powrócili na szczyt.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

4
jpslotus72
27.03.2013 07:48
@marian3251 Masz na myśli "babe" (bez "ę") w znaczeniu polskim czy angielskim... Tak czy siak, nieładnie. Williams złożył jedno swoje "dziecko" w ręce drugiego. W tym przypadku jestem przekonany, że nie chodzi o "nepotyzm". Sir Frank nie przekazałby zespołu w ręce córki, gdyby naprawdę nie był przekonany, że będzie to z pożytkiem dla ekipy - a Claire "od kołyski" miała najlepszą szkołę w tym względzie, jaką można sobie wyobrazić:[quote]Dorastałam w świecie Formuły 1 i uczyłam się od jednego z najlepszych szefów, więc czuję się gotowa na to wyzwanie.[/quote]Zatem - powodzenia! PS - z gatunku ploteczek: przyjacielem (w znaczeniu "boyfriend") Claire jest, jak gdzieś wyczytałem, "inżynier wyścigowy Pastora Maldonado" (chodzi zapewne o Andrewa Murdocha, który zastąpił w tej roli Xevi Pujolara). Starszy brat Caire pracuje w fabryce w Grove (jest tam zapewne kimś więcej niż portierem :) - więc chociaż Claire deklaruje profesjonalne kontakty w miejscu pracy, wszystko zostaje w rodzinie... :)
Sar trek
27.03.2013 06:23
Dobra wiadomość. Obawiałem się, co się stanie z zespołem, gdy Frank Williams uzna, że prowadzenie zespołu go przerasta. Kto się tym zajmie, kto to przejmie, czy jakiś koncern nie wykupi zespołu zmieniając jego nazwę? A teraz można być spokojnym, że zespół będzie się trzymał przez wiele lat, opiekuje się nim córka Franka Williamsa, więc można się spodziewać, że nikomu nie zależy na utrzymaniu zespołu bardziej, niż jej. Nazwa Williams nie zniknie zatem z F1 przez wiele lat.
Anderis
27.03.2013 03:44
A w czym Claire jest gorsza od Kaltenborn? :>
marian3251
27.03.2013 02:14
Babe dać na szefa zespołu, i to nie jeszcze taką jak Kaltenborn, tylko swoją córkę :x