Williams zatrudnił nowego dyrektora

Mike O'Driscoll będzie zarządzał całą grupą Williamsa
29.05.1315:18
Paweł Zając
1672wyświetlenia

Williams poinformował, że Alex Burns, obecny dyrektor operacyjny, opuści ekipę, a jego miejsce zajmie Mike O'Driscoll.

Burns objął swoją funkcję w 2010 roku, kiedy zastąpił na tym stanowisku Adama Parra, który awansował na szefa zespołu.

O'Driscoll jest byłym dyrektorem zarządzającym Jaguara, został zatrudniony jako dyrektor grupy. Nowo utworzona posada ma zapewnić długoterminową przyszłość ekipy. Oznacza to też, że od tej pory zespół F1 oraz Williams Advanced Engineering będą zarządzane przez te same osoby.

O'Driscoll obejmie swoją funkcję w trybie natychmiastowym i będzie odpowiadał przez zarządem i Frankiem Williamsem. Mike był cennym członkiem naszego zarządu od 2011 roku, kiedy pełnił funkcję dyrektora niewykonawczego i jestem szczęśliwy, że zwiększa się jego zaangażowanie w firmie - powiedział Williams. Jego nowa rola zwiększa siłę naszej firmy i pomoże nam osiągnąć nasze cele. Mike przynosi ze sobą znaczące umiejętności i bogate doświadczenie. Nie mam wątpliwości, że dzięki niemu i Claire przyszłość Williamsa jest w dobrych rękach.

O'Driscoll dodał: Jestem zaszczycony tym, że zarząd powierzył mi funkcję dyrektora grupy. Jestem dumny z tego, zę od 2011 roku pomagałem zespołowi jako dyrektor niewykonawczy, a teraz będę robił to w nowej roli. Nie mogę się doczekać pracy z Sir Frankiem i Claire nad realizacją naszych ambitnych celów.

Źródło: autosport.com

KOMENTARZE

3
General
29.05.2013 05:25
W sumie w Polsce stanowisko "dyrektora niewykonawczego" jest dość popularne i powszechne. Ilu to bierze kasę i nic nie robi, tylko - o dziwo - wpisane w umowach mają "dyrektor wykonawczy" :)))
Tomos
29.05.2013 04:23
@Metalpablo Fakt. Brzmi jakby był zatrudniony na dyrektorskim stanowisku i brał kasę za nie wykonywanie obowiązków czyli nic nie robi, a zarobi:) Patrząc na obecną formę Williamsa, to wszyscy inżynierowie są u nich jacyś niewykonawczy... Nie wykonali nic, żeby obecny sezon był lepszy od poprzedniego.
Metalpablo
29.05.2013 01:51
Nie znam się na zarządzaniu, ale posada dyrektora niewykonawczego jest dla mnie nowością i bardzo dziwnie to brzmi.