Muller zwycięzcą pierwszego wyścigu WTCC na Węgrzech

04.05.1414:11
Mateusz Szymkiewicz
3780wyświetlenia

Yvan Muller wygrał pierwszy wyścig WTCC na węgierskim torze Hungaroring.

Czterokrotny Mistrz Świata zaliczył dobry start z pole position i na dystansie całego wyścigu jechał niezagrożony na pierwszym miejscu. Za Francuzem na mecie zameldował się jego zespołowy kolega - Jose Maria Lopez, natomiast najniższy stopień podium zdobył zawodnik Hondy, Tiago Monteiro.

Czwarte miejsce wywalczył Gabriele Tarquini, a za włoskim weteranem pojawili się na mecie Mehdi Bennani oraz Norbert Michelisz. Węgier zaliczył świetny start z jedenastego pola i już po pierwszym zakręcie podążał jako szósty. Za lokalnym bohaterem na mecie pojawił się Sebastien Loeb, który zaliczył nienajlepszy start, a w dodatku pojechał bardzo szeroko przez pierwszy zakręt, co kosztowało go spadek aż o cztery lokaty.

Cztery punkty za ósme miejsce po dosyć samotnym wyścigu, może sobie dopisać Tom Coronel. Dalej dojechali Gianni Morbidelli oraz Hugo Valente, którzy wywalczyli ostatnie pozycje w pierwszej dziesiątce po zaciętych pojedynkach z kierowcami Łady. W klasie TC2 zwyciężył Pasquale di Sabatino, który na dwunastym okrążeniu objął prowadzenie po udanym ataku na Franzie Engstlerze.

Dzisiejszej rywalizacji nie ukończył Michaił Kozłowskij przez awarię w swoim samochodzie, natomiast Tom Chilton ujrzał czarno-pomarańczową flagę za uszkodzoną maskę, która w każdej chwili mogła się całkowicie otworzyć lub odpaść.

P.Kierowca (Nr)Nar.SamochódOkr.Czas/strataPkt.
17Yukinori Taniguchi (99)Honda Civic TC214+1:48,877
18Rene Munnich (77)Chevrolet RML Cruze TC113+1 okr.
Niesklasyfikowani
19Michaił Kozłowskij (14)LADA Granta WTCC4
Zdyskwalifikowani
26James Thompson (11)LADA Granta WTCC14
Pole position: Yvan Muller - 1:48,727 (+5 pkt.)Najszybsze okrażenie: Yvan Muller - 1:50,119 na 4 okrążeniu
P3 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Sebastien Loeb (+3 pkt.)Punkty za kwalifikacje dla zespołu: Yvan Muller P5 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Gabriele Tarquini (+1 pkt.)P4 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Tiago Monteiro (+2 pkt.)Punkty za kwalifikacje dla zespołu: Tiago Monteiro Punkty za kwalifikacje dla zespołu: Robert Huff P2 w swojej grupie kwalifikacyjnej: Jose Maria Lopez (+4 pkt.)