Nowi właściciele pewni udziału Caterhama w Grand Prix Abu Zabi

Firma komornicza Smith & Williamson cały czas jednak szuka nowego nabywcy
05.11.1418:12
Mateusz Szymkiewicz
1652wyświetlenia

Komornicy będący właścicielami Caterhama są pewni, że zespół powróci do stawki Formuły 1 już od Grand Prix Abu Zabi.

Stajnia z Leafield trafiła w poprzednim miesiącu w ręce firmy komorniczej Smith & Williamson, na czele której stoi Finbarr O'Connell. Jak ujawnił, obecnie jest on na etapie poszukiwania nowych inwestorów i jest pełen nadziei, że ekipa będzie w stanie powrócić do stawki Formuły 1 już od Grand Prix Abu Zabi, po tym, jak ogłosiła absencję w rundach w Stanach Zjednoczonych oraz Brazylii.

Mamy wielką nadzieję, że pojedziemy do Abu Zabi - powiedział O'Connell w rozmowie z agencją Reuters. Jesteśmy na tyle pewni siebie, że możemy powiedzieć, iż będziemy zaskoczeni jeżeli nie przystąpimy tam do wyścigu. Jestem pełen nadziei odnośnie dalszej przyszłości zespołu.

FIA dzisiaj przedstawiła listę startową na sezon 2015, na której znalazł się Caterham. Jak przyznał jednak O'Connell, wymagana opłata za wpisowe jeszcze nie została uregulowana i najpewniej dokona tego nowy nabywca zespołu. Staramy się sprzedać ekipę i jasne jest to, że nowy właściciel będzie chciał ścigać się w kolejnym sezonie - dodał.

KOMENTARZE

1
jarof1
05.11.2014 05:24
Kolejnych paru szaraczków omamionych obietnicami? I znowu w przyszłym roku boleśnie przekonają się, że jednak F1 to za drogi sport jak dla nich...