Ocon preferowałby przejść do DTM

"Jeśli miałbym wybierać pomiędzy DTM i GP2, wolałbym przejść do DTM".
07.12.1512:34
Nataniel Piórkowski
1118wyświetlenia


Junior Mercedesa - Esteban Ocon przyznał, że po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w GP3, preferowałby przejście do serii DTM bardziej niż otrzymanie posady w GP2.

Pod koniec listopada Mercedes poinformował o przedłużeniu kontraktu z dziewiętnastoletnim Francuzem, który w kolejnym sezonie będzie kontynuował realizację programu rozwojowego.

Przy okazji ogłoszenia podpisania nowego kontraktu niemiecki koncern nie zdefiniował jednak, w jakiej serii będzie rywalizował ich młody kierowca. Sam Ocon podkreśla, że przyszłość jego kariery leży obecnie w rękach Mercedesa. Sugeruje jednak, że wcale nie musi pozostawać w serii single-seater.

Nie wiem jeszcze co będę robił w przyszłym roku, ale wydaje mi się, że skłaniałbym się bardziej w kierunku DTM. Jeśli miałbym wybierać pomiędzy DTM i GP2, wolałbym przejść do DTM. Nic nie jest jednak jeszcze postanowione. Może będzie to GP2. Nie wiem - wyjaśniał Ocon.

Francuz dodał również, że nie będzie widział problemu, jeśli pierwszeństwo w doborze programu na przyszły rok będzie przysługiwało tegorocznemu mistrzowi DTM - Pascalowi Wehrleinowi.

To decyzja Toto, a nie moja. Ja sam jestem bardzo zadowolony z bycia częścią programu Mercedesa. Jeśli Toto chce wyjaśnić kwestię Wehrleina przed moją, to jego wybór. Już teraz jestem niezwykle szczęśliwy z bycia częścią rodziny Mercedesa i naprawdę nie mogę być niezadowolony z jego decyzji.

KOMENTARZE

2
Indy
07.12.2015 06:59
@Masio Ocon? Zapomnieć o F1 przez jazdę w DTM dla Mercedesa? No chyba nie.
Masio
07.12.2015 03:42
No cóż, jego decyzja. Ale jeżeli wybierze DTM, to o F1 raczej może zapomnieć, a szkoda bo chłopak ma talent.