Przyszłość GP Rosji w kalendarzu F1 jest bezpieczna

Promotor wyścigu dementuje doniesienia o trudnej sytuacji finansowej organizatorów.
07.12.1512:45
Nataniel Piórkowski
684wyświetlenia


Organizator GP Rosji zapewnia, że przyszłość jego wyścigu w kalendarzu F1 nie jest zagrożona.

W ostatnim czasie wicegubernator Kraju Krasnodarskiego przyznał, że rząd nie zamierza ponosić kosztów organizacji przyszłorocznego wyścigu królowej sportów motorowych na ulicznym torze w Parku Olimpijskim, a jego promotor będzie musiał poszukać prywatnego wsparcia finansowego.

Pomimo niepewności związanych z niestabilną sytuacją budżetową, reprezentujący organizatorów wyścigu Siergiej Worobjow zapewnia, że lokalni kibice sportu nie powinni czuć zaniepokojenia.

Przyszłość rundy w Soczi jest bezpieczna na wiele lat i mamy co do tego pełną pewność. Nie mamy żadnych problemów. Oczywiście są różne opinie i podejmuje się różne decyzje. Ciągle toczą się prace nad optymalizacją procesu zarządzania projektem i jego strukturą właścicielską. Nie mają one jednak bezpośredniego związku ze spekulacjami na temat GP w Soczi - podkreślał.

KOMENTARZE

1
Karol24
07.12.2015 12:59
Nie ma znaczenia czy organizatorzy mają kłopoty czy nie. Jak będzie trzeba to rząd wpłaci brakujące pieniądze. To przecież główna, coroczna impreza sportowa w kraju. I szansa pokazania innej strony Rosji na świecie.