Pascal Wehrlein podpisał umowę z Sauberem na sezon 2017

Niemiec będzie od nowego sezonu zespołowym partnerem Marcusa Ericssona.
16.01.1713:19
Nataniel Piórkowski
2574wyświetlenia


Sauber ogłosił podpisanie kontraktu z Pascalem Wehrleinem na sezon 2017.

Wspierany przez Mercedesa Wehrlein pokonał w rywalizacji o wyścigowy fotel w stajni z Hinwil Rio Haryanto oraz Felipe Nasra i od kolejnych mistrzostw będzie zespołowym partnerem Marcusa Ericssona.

Z dużym prawdopodobieństwem potwierdzenie umowy Wehrleina stanowi wstęp do oczekiwanej od dłuższego czasu informacji o przejściu Valttergiego Bottasa do Mercedesa.

Komentując zmianę zespołowych barw Wehrlein powiedział: Czeka mnie nowe wyzwanie w nowym zespole, ale jestem bardzo zadowolony i nie mogę się już doczekać kolejnej przygody. Naszym celem jest ugruntowanie pozycji w środku stawki i regularne zdobywanie punktów.

Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc Sauberowi. Teraz nie mogę się już doczekać poznania członków zespołu i rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2017. Chciałbym podziękować Sauberowi za wiarę w moje możliwości i zapewnienie mi tej wspaniałej szansy. Olbrzymie podziękowania za wsparcie należą się także oczywiście Mercedesowi - dodał wychowanek niemieckiego koncernu.

Szefowa Saubera - Monisha Kaltenborn, dodała: Pascal zaprezentował swój talent zarówno w wyścigach bolidów jednomiejscowych, jak i w DTM. W ubiegłym roku, w trakcie swego debiutanckiego sezonu w F1, udowodnił swój potencjał zdobywając jeden punkt w Grand Prix Austrii w Spielbergu. Z całą pewnością na Pascala czekają kolejne sukcesy. Chcemy dać mu szansę dalszego rozwoju i nauki w królowej sportów motorowych. Jestem przekonana, że Marcus i Pascal stworzą w sezonie 2017 solidny duet.

KOMENTARZE

7
Kamikadze2000
17.01.2017 12:59
Wielka szkoda Felipe. Ale zatrzymanie przez Williamsa starszego imiennika było "gwoździem do trumny". W końcu wystarczy jeden Brazylijczyk. Nasr jednak jest młody... jeszcze może wrócić. A jak nie? Są inne atrakcyjne serie. F1 to nie wyrocznia, zwłaszcza w jej obecnych, miernych czasach. Formuła E nabiera rozpędu. :) Pascal to najmłodszy z niemieckich kierowców, którzy ścigają się w F1. Na kolejnego poczekają zapewne do samego Micka Schumachera, bo wątpię by Maximilian Gunther czy Marvin Kirchhofer awansowali do niej. Rosberg odszedł, Sutil nie wróci - pozostali "tylko" Vettel i Hulkenberg, który stuknie niebawem 30-stka. Pascal jest więc "przyszłością". Starty w Mercu niewykluczone w przyszłości, o ile Ci wcześniej się nie wycofają. Sauber nie daje szans walki o coś ambitnego, ale przedłuża karierę w F1 i daje szansę na coś więcej. Powodzenia. Przede wszystkim musi pokonać niezbyt dobrze ocenianego Ericssona. ;)
bartoszcze
16.01.2017 02:06
@rno2 Oferta jest na stole, wierzę że pojadą. Fitzpatrick ma do wyboru: doprowadzić do fatalnego zakończenia stworzonej przez siebie pięknej bajki lub zaakceptować, że biznesu już na tym nie zrobi. A skoro Pascal oficjalnie w Sauberze, to chyba nikogo nie dziwi, że dziś Valtteri w fabryce już w stroju Merca? (foty latają po reddicie)
rno2
16.01.2017 02:01
@mykowhai Felipe Nasr chyba był przeceniany. Talent chłopak ma, ale w dwóch sezonach nie potrafił zdominować Ericssona, a teraz jeszcze stracił wsparcie finansowe Banco de Brasil. W obecnej sytuacji jedyną opcją na fotel kierowcy jest Manor. Ale nawet jeśli Manor przystąpi do sezonu 2017, to i tak będą tam jeździć kierowcy z dużym zapleczem finansowym. Felipe mógł negocjować z Sauberem przez radio podczas GP Brazylii. Albo mu szykują nowy kontrakt, albo zjeżdża na pobocze i nici z jedynych punktów dla Saubera w sezonie 2016 :-) @enstone Ale przynajmniej była jakaś walka. Raz Manor był lepszy, raz Sauber. A jak Manora nie będzie, to Sauber będzie się ścigał sam ze sobą... Ale podobno coś tam się z Manorem dzieje i jest szansa, że ktoś ich przejmie.
enstone
16.01.2017 01:57
@rno2 Sauber już jest czerwoną latarnią i nie potrzebuje do tego pomocy Manora .....
mykowhai
16.01.2017 01:46
Wiadomo co się teraz podzieje z Nasrem? Miał być taki mega talent, a pojeździł 2 lata i nie ma już dla niego miejsca?
rno2
16.01.2017 12:51
Oby Manorowi udało się wystartować w sezonie 2017, bo bez niego Sauber będzie czerwoną latarnią z ogromną stratą do kolejnego zespołu... Z Manorem mogliby powalczyć tak jak w sezonie 2016.
Masio
16.01.2017 12:39
Szkoda, że nie udało się z Mercedesem. Przynajmniej utrzyma się w F1. Oby dostał kiedyś swoją szansę w topowym zespole.