Kaltenborn: Odejście Ecclestone'a jest szansą dla Formuły 1

Szefowa Saubera podchodzi jednak z dystansem do szumnych zapowiedzi Liberty Media
31.01.1715:49
Mateusz Szymkiewicz
1170wyświetlenia


Monisha Kaltenborn uważa, że odejście Berniego Ecclestone'a jest przełomowym momentem w historii Formuły 1, a także szansą dla tego sportu.

Szefowa Saubera wielokrotnie krytykowała działania 86-latka związane z podziałem pieniędzy za prawa komercyjne, zarzucając mu faworyzowanie czołowych ekip, które otrzymują bonusy za wkład w historię Formuły 1. Jak teraz przyznała Austriaczka, mimo zmiany właściciela sportu oraz całego zarządu, nie jest na tyle naiwna, by od razu uwierzyć w szumne deklaracje o rewolucji w funkcjonowaniu F1.

Odejście Berniego Ecclestone'a jest punktem zwrotnym dla całego sportu. To duża zmiana, kiedy osoba podejmująca wszystkie decyzje nagle znika. Widzę to jako ulgę oraz szansę dla całej Formuły 1 - powiedziała Kaltenborn, która liczy także na złagodzenie restrykcji w zakresie praw do materiałów wideo. Jako zespół nie możemy używać do celów medialnych materiałów z wyścigu, na którym jest nasz bolid. Najważniejsze jest to, by jako sport zbliżyć się do fanów i poprawić z nimi komunikację. Widzę, że to wszystko jest odbierane pozytywnie. Nie jestem jednak tak naiwna, by wierzyć, iż wszystko będzie dobrze. Jest długa droga do pokonania.