Marchionne: Ferrari może być zainteresowane nabyciem udziałów w F1

Prezes koncernu FCA ma nadzieję, że Liberty uda się pozytywnie wpłynąć na rozwój sportu.
03.02.1710:00
Nataniel Piórkowski
898wyświetlenia


Ferrari może stać się pierwszym zespołem, który zdecyduje się na nabycie udziałów w Formule 1, oferowanych przez Liberty Media Group.

Nowy właściciel serii Grand Prix prowadzi obecnie negocjacje z zespołami, jakie wyrażają zainteresowanie nabyciem pakietu udziałów w serii Grand Prix, przy czym jedna ekipa będzie mogła wejść w posiadanie maksymalnie pięcioprocentowego pakietu.

Prezes koncernu Fiat Chrysler Automobiles - Sergio Marchionne, przyznał, że Ferrari jest zainteresowane partycypowaniem w strukturze właścicielskiej Formuły 1, ale przed decyzją o zakupie udziałów musi mieć pełną gwarancję stabilności sportu po sezonie 2020.

To nie jest problem finansowy. Nierozsądne byłoby podejmowanie decyzji o inwestycji bez pełnej jasności tego, co zdarzy się po 2020 roku i co Ferrari może zyskać dzięki zainwestowaniu w Formułę 1. Kiedy kwestie te zostaną wyjaśnione, to dużo łatwiej będzie nam zadecydować o tym, czy chcemy uczestniczyć w tym przedsięwzięciu - powiedział włosko-kanadyjski biznesmen.

Marchionne optymistycznie ocenia jednak perspektywy rysujące się przed królową sportów motorowych. Ogólnie oczekuję, że sport będzie sobie radził lepiej, bo Liberty i Chase Carey znają biznes rozrywkowy i mają wiedzę na temat tego, jak sprawić, by F1 była jeszcze bardziej popularna. Scuderia będzie miała w tym swój udział.