WRC: Meeke przewodzi klasyfikacji generalnej Rajdu Korsyki

Na drugim miejscu, ze stratą 10 sekund, plasuje się Sebastien Ogier.
07.04.1717:53
Nataniel Piórkowski
741wyświetlenia


Po rozegraniu czterech odcinków specjalnych Kris Meeke z Citroena znajduje się na czele klasyfikacji generalnej Rajdu Korsyki - pierwszej w tym roku asfaltowej eliminacji WRC.

Brytyjczyk utrzymuje pozycje lidera od pierwszego odcinka specjalnego. W sumie reprezentant francuskiego koncernu odniósł zwycięstwa na trzech z czterech rozegranych w piątek oesach. Jedynie na trzeciej próbie lepszy czas udało się uzyskać Tierry'emu Neuville'owi w Hyundaiu i20 Coupe WRC.

Przed sobotnim etapem zmagań Meeke dysponuje 10-sekundową przewagą nad Sebastienem Ogierem. Czołową trójkę tabeli uzupełnia Neuville, który często podkreślał, iż czuje frustrację, że jego wielkie wysiłki nie przekładają się na zmniejszenie straty do dwójki liderów.

Na trasie trzeciego odcinka specjalnego nadzieje na pokonanie kierowcy koreańskiej ekipy stracił Ott Tanak, który wpadł do przydrożnego rowu i został zmuszony do wycofania się z dalszej rywalizacji.

Po południu na czwartą lokatę wysunął się Carig Breen, dysponujący nieznaczną, około sekundową przewagą nad Danim Sordo. Sześć sekund za Hiszpanem znajduje się z kolei najlepszy Jari Matti Latvala. Drugi z zawodników Toyoty - Juho Hanninen spadł w dół tabeli po incydencie z pierwszego oesu. Na jednym z zakrętów Fin uderzył w most, po czym stracił czas gasząc ogień, jaki pojawił się w prawej tylnej partii samochodu. Na tej samej próbie poza trasą znalazł się Łukasz Pieniążek.

W długim zacieśniającym zakręcie, w którym było dużo brudu naniesionego przez poprzednie auta, zsunęliśmy się z drogi... Na tyle niefortunnie, że bez pomocy kibiców nie było mowy o powrocie na trasę - tłumaczył Polak we wpisie na swoim Facebooku.

Siódme miejsce w tabeli należy do Haydena Paddona, a ósme - Stephane'a Lefebvre'a. W klasyfikacji WRC2 prowadzi Andreas Mikkelsen, wyprzedzający o dwadzieścia sekund Stephane'a Sarrazina. Obaj zawodnicy korzystają z Fabii R5.

Wyniki po pierwszym dniu Rajdu Korsyki