Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenie chłopców

Marzeniem dwóch chłopców zmagających się z zanikiem mięśni było zobaczenie na żywo wyścigu F1
03.08.0609:51
Dorota Wojciechowska
1509wyświetlenia
Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit, której jedyną misją jest wnoszenie radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń.

W ostatnich dniach lipca dzięki wsparciu naszych sponsorów, między innymi firmie Ford Polska oraz hotelowi Radisson SAS, udało się nam zrealizować marzenie dwóch naszych podopiecznych, którzy pragnęli zobaczyć wyścigi F1 na żywo.

Szesnastoletni Patryk z Kępna oraz osiemnastoletni Kamil z Łodzi zmagają się z zanikiem mięśni. Chłopcy od dawna interesują się motoryzacją, ale ich prawdziwym "konikiem" są właśnie wyścigi Formuły, które jak dotąd mogli oglądać tylko na szklanym ekranie.


Nasze ekipa na trybunie toru Hockenheim :-)

Choroba, która ich tak mocno dotknęła nie pozwala im bowiem na swobodne funkcjonowanie; nawet najmniejszy ruch jest dla nich ogromnym wysiłkiem. Wysiłkiem, który nie zawsze kończy się sukcesem... Ale czy rzeczywiście nieuleczalna choroba pozbawia ludzi marzeń? Tych dwóch nastolatków pokazuje nam, że nie!

Obydwaj podróż do Hockenheim w Niemczech potraktowali jako wielkie wyzwanie, które nie tylko pozwoliło im przeżyć niezapomniane chwile na torze, ale także sprawiło, ze na nowo uwierzyli, ze ich niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do realizacji swoich marzeń i że tak naprawdę wszystko jest możliwe!

Chłopcy przezwyciężyli nie tylko własne słabości, ale swoją postawą dają nadzieję innym chorym, by nie poddawali się i dzielnie walczyli o pierwsze miejsce na "podium życia"...

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć (41 fotek) z wizyty Patryka i Kamila wraz ze swoimi opiekunami na torze Hockenheim podczas tegorocznej Grand Prix Niemiec, a dla zainteresowanych podajemy także adres fundacji:

Fundacja Dziecięca Fantazja
Ul. Kickiego 1
04-373 Warszawa
Tel.022/885 17 97, 608 570 270
www.f-df.pl

KOMENTARZE

1
MadKaras...psycho fan MS
03.08.2006 10:04
Bravo fundacja, bravo ludzie dobrej woli, bravoooooooo F1