Informacja Pirelli przed GP Wielkiej Brytanii

Szorstka nawierzchnia zapewnia wysoki poziom przyczepności, co obciąża opony.
14.07.1700:30
informacja prasowa
1919wyświetlenia


W Grand Prix Wielkiej Brytanii, która wyznacza półmetek sezonu, pojawią się opony pośrednie P Zero „białe”, miękkie P Zero „żółte” oraz supermiękkie P Zero „czerwone”. To nominacja o stopień miększa od oryginalnej, obejmującej opony twarde, pośrednie i miękkie. Zmiany dokonano w reakcji na informacje zebrane w poprzednich wyścigach i oznacza ona, że po raz pierwszy w historii podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii kierowcy będą korzystali z supermiękkiej mieszanki.

Silverstone słynie z dużych obciążeń jeśli chodzi o ogumienie, za sprawą dość szorstkiej nawierzchni oraz wielu szybkich zakrętów, w których na opony działa duża energia. To domowy wyścig dla wielu zespołów, a na torze zawsze panuje wyjątkowa atmosfera, tworzona przez pełnych pasji i wiedzy brytyjskich kibiców.

TRZY NOMINOWANE MIESZANKI
• Supermiękka „czerwona”
• Miękka „żółta”
• Pośrednia „biała”

TOR Z PUNKTU WIDZENIA OGUMIENIA
• Na Silverstone najważniejsze są siły działające w osi poprzecznej, za sprawą łuków w rodzaju Becketts.
• Miększa gama mieszanek oznacza, że w grę może wchodzić więcej niż jeden pit stop.
• Brytyjska aura słynie z nieprzewidywalności: możliwe są każde warunki, od słońca po deszcz.
• Szorstka nawierzchnia zapewnia wysoki poziom przyczepności, co jeszcze bardziej obciąża opony.
• Proste są generalnie krótkie, więc stosuje się wysoki poziom docisku.
• Tor jest często używany, więc nawierzchnia ulega szybkiemu nagumowaniu.
• Od strony logistycznej to łatwy wyścig: motorsportowa siedziba Pirelli w Didcot jest odległa o zaledwie 30 minut jazdy.

MARIO ISOLA - SZEF DZIAŁU WYŚCIGÓW SAMOCHODOWYCH PIRELLI
Decyzja o nominowaniu na Silverstone miększych mieszanek niż to pierwotnie planowano została podjęta przez Pirelli, ale przy pełnej aprobacie ze strony kierowców, FIA, zespołów oraz promotora. Wszyscy docenili to, co zamierzamy osiągnąć z tą bardziej agresywną nominacją. Takie rozwiązanie powinno otworzyć dodatkowe możliwości strategiczne i skłonić zespoły do wykonania więcej niż jednego pit stopu. Oczywiście dopiero po przybyciu na miejsce będziemy wiedzieli więcej na temat dokładnych poziomów degradacji i zużycia, zwłaszcza jeśli chodzi o debiutującą na Silverstone mieszankę supermiękką. Od strony ogumienia jest to jeden z najbardziej wymagających torów w kalendarzu, więc ciekawie będzie sprawdzić, jak zachowa się tutaj jeden z najmiększych zestawów w naszej gamie na sezon 2017. Wiele będzie zależało od pogody: w przeszłości mieliśmy tu do czynienia z bardzo zróżnicowanymi warunkami i temperaturami.

CO NOWEGO?
• Harmonogram weekendu jest bardzo napięty. Akcja na torze rozpoczyna się już w czwartek, od treningów Formuły 2 i GP3. Dzięki temu przed pierwszym piątkowym treningiem Formuły 1 nawierzchnia powinna być bardziej nagumowana.
• Urzędujący mistrz świata Nico Rosberg wrócił za kierownicę swojego Mercedesa W04 z sezonu 2014 podczas Festiwalu Prędkości w angielskim Goodwood. Tym samochodem jeździł także Valtteri Bottas.
• Program testowy Pirelli w sezonie 2018 zostaje wznowiony po Grand Prix Wielkiej Brytanii. We wtorek i środę zespoły Force India oraz Williams przeprowadzą „ślepe” testy slicków.

MINIMALNE CIŚNIENIE POCZĄTKOWE NA SILVERSTONE (SLICKI)
22,5 psi (przód) | 20,5 psi (tył)

MAKSYMALNY KĄT NACHYLENIA KÓŁ PRZY MAKSYMALNYM OBCIĄŻENIU
-3,25° (przód) | -2,00° (tył)

KOMENTARZE

1
piro
13.07.2017 10:59
Cieszy brak nowej twardej mieszanki która jak się okazało w trakcie weekendu w Barcelonie jest niewypałem i nikt nie chciał jej używać. Mam osobiście nadzieję że zespoły odejdą trochę od strategii jednego pitstopu jak to ma często miejsce w tym sezonie.