Lauda: FIA powinna wyjaśnić wątpliwości związane z bolidem Ferrari

Trzykrotny mistrz świata potwierdził, że Mercedes obawia się formy rywali w GP Monako.
23.05.1812:24
Nataniel Piórkowski
1885wyświetlenia
Embed from Getty Images

Niki Lauda uważa, że FIA powinna jak najszybciej wyjaśnić wątpliwości związane z tegorocznym bolidem Ferrari.

W ostatnich dnich w mediach pojawiały się spekulacje o tym, jakoby baterie zainstalowane w bolidach Scuderii umożliwiały korzystanie z większej energii niż dozwolone przepisami cztery megadżule na okrążeniu. Ma być to możliwe dzięki użyciu systemu pozwalającego ominąć odczyty sensora.

Dyrektor niewykonawczy Mercedesa - Niki Lauda, stwierdził w rozmowie z Kronen Zeitung: Przed Grand Prix Monako musi być pełna jasność. Szare strefy przepisów muszą zostać jasno sprecyzowane. Wszystkich muszą po prostu dotyczyć te same zasady.

GP Monako rozpoczyna aktywny okres w F1 - w ciągu dziesięciu kolejnych tygodni odbędzie się dziesięć wyścigów Grand Prix. To właśnie dlatego zespoły potrzebują przejrzystości - podkreślił Lauda.

Trzykrotny mistrz świata potwierdził także, że Mercedes nie rozpoczyna weekendu w Monte Carlo w roli faworyta. Red Bull i Ferrari są coraz bliżej. Tu w Monako wymagana jest wysoka przyczepność mechaniczna. O tym jak wygląda sytuacja przekonamy się dopiero w kwalifikacjach.

KOMENTARZE

2
al_bundy_tm
23.05.2018 06:03
@raafal dokładnie, aż sobie w kalendarzu sprawdziłem... Chyba chodziło Laudzie o to, że w ciągu najbliższych 10 tygodni jest 10 Niedziel i Mecedes wróci do wygrywania tytułów, jeśli 2 Niedziele zejdą się razem do kupy :)
raafal
23.05.2018 11:17
Coś chyba nie halo z tą ilością GP w najbliższych 10 tygodniach.