GP2: Zuber na czele na koniec drugiego dnia testów

Środa była drugim i zarazem ostatnim dniem testów GP2 w tym tygodniu na torze Paul Ricard
04.10.0619:12
Marek Roczniak
1137wyświetlenia

Środa była drugim i zarazem ostatnim dniem testów GP2 w tym tygodniu na francuskim torze Paul Ricard w Le Castellet. Dzisiejsze testy na czele klasyfikacji ukończył jeżdżący pod flagą Zjednoczonych Emiratów Arabskich Austriak Andreas Zuber (iSport), uzyskując jednocześnie najlepszy czas tygodnia - 1:13.763.

W tym momencie warto wspomnieć, że przeciwieństwie do F1 testy w GP2 traktowane są jako oficjalne sesje, łącznie z kontrolą bolidów pod względem zgodności z przepisami. Przekonał się o tym dzisiaj drugi kierowca iSport, Szwed Alx Danielsson, którego wszystkie czasy zostały anulowane po tym, jak jego bolid okazał się zbyt lekki podczas rutynowej kontroli.

Najszybszy kierowca z wtorku, Giorgio Pantano (Campos), uplasował się na drugiej pozycji, tracąc do Zubera mniej niż 0.2 sekundy. Ponadto poniżej granicy jednej minuty i 14 sekund zeszli po południu Antonio Pizzonia (FMS) i Fairuz Fauzy (Durango), dla którego testy w tym tygodniu po niezbyt udanym drugim sezonie startów w GP2 stanowiły miłą odmianę.

Bruno Senna (DPR) pierwsze testy w GP2 ukończył na 12 pozycji, tracąc tym razem niespełna sekundę do najszybszego kierowcy, co w porównaniu z poranną sesją było zdecydowanym postępem. W dodatku Brazylijczyk okazał się nieznacznie szybszy od Mike'a Conwaya (Arden), z którym posprzeczał się podczas ostatniej rundy sezonu 2006 w Brytyjskiej F3, zarzucając swojemu partnerowi utrudnianie walki o trzecią pozycję w klasyfikacji końcowej. Ostatecznie Senna musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Większą kraksę podczas dzisiejszych testów zaliczył jedynie Kazuki Nakajima, reprezentujący barwy mistrzowskiej ekipy ART Grand Prix. Japończyk w popołudniowej sesji przejechał z tego powodu tylko 8 okrążeń i sklasyfikowany został na 20 pozycji. Kolejne testy GP2 odbędą się także na torze Paul Ricard - początek 31 października.

Czasy uzyskane w środę po południu na torze Paul Ricard (wersja 3D - 3,853 km)