Alonso weźmie udział w testach w Bahrajnie z McLarenem

Stajnia z Woking będzie współpracowała z Pirelli i wystawi dwa bolidy.
28.03.1921:22
Mateusz Szymkiewicz
1032wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren potwierdził, że podczas testów na torze Sakhir za kierownicę jego bolidu powróci Fernando Alonso.

Stajnia z Woking w trakcie sesji po Grand Prix Bahrajnu będzie współpracowała z firmą Pirelli przy rozwoju opon. Z tego powodu zespół wystawi dwa bolidy MCL34: jeden z nich będzie wykorzystywany do zbierania danych, natomiast drugi posłuży dostawcy ogumienia.

Jak poinformowano, we wtorek przez cały dzień z Pirelli będzie współpracował Alonso, natomiast w środę jazdy zainauguruje etatowy kierowca - Carlos Sainz. Po południu stery MCL34 z powrotem przejmie dwukrotny mistrz świata.

W przypadku bolidu wykorzystywanego na potrzeby McLarena, we wtorek rano znajdzie się w nim Sainz, a po przerwie na lunch szansę otrzyma Lando Norris. Brytyjski debiutant będzie współpracował z zespołem również przez cały dzień w środę.

Co ciekawe, zespół wystawiając Norrisa spełni warunek dotyczący dwóch dni w trakcie sezonu dla młodych kierowców. 19-latek po Grand Prix Bahrajnu będzie miał zaledwie dwa starty w Formule 1, podczas gdy za młodego zawodnika uznaje się kogoś, kto ma na koncie mniej niż trzy wyścigi.

W tej sytuacji McLaren będzie mógł ponownie skorzystać z usług Alonso podczas testów w Barcelonie po Grand Prix Hiszpanii. Niewykluczone też, że 38-latek wróci za kierownicę MCL34 w trakcie sesji dla Pirelli po zakończeniu sezonu na Yas Marina.