Hulkenberg: Piąte miejsce w FP2 nie świadczy o formie Renault

Niemiec nie przywiązuje także uwagi do piętnastej pozycji Daniela Ricciardo.
29.03.1919:56
Nataniel Piórkowski
1123wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Hulkenberg umniejszył znaczenie piątego wyniku, jaki wykręcił w drugim treningu przed GP Bahrajnu

Nie jestem typem człowieka, który po udanym piątku przywiązuje zbyt wielką uwagę do wyników. Myślę, że inne zespoły nie pokazały dzisiaj maksymalnego potencjału - komentował.

Niemiec zakończył wieczorną sesję 0,2s za Valtterim Bottasem z Mercedesa i 0,05s przed broniącym barw Red Bulla Maxem Verstappenem. Nie był jednak zadowolony z balansu bolidu R.S.19.

Oczywiście wyniki wyglądają dla nas bardzo pozytywnie. Długie przejazdy były w porządku. Szczerze mówiąc nie byłem jednak zadowolony z tego, jak prowadził się bolid. Moim zdaniem wciąż jesteśmy daleko od optymalnego balansu. Musimy nad tym popracować, znaleźć harmonię i brakujące części sekundy.

Daniel Ricciardo ma za sobą kolejny ciężki dzień pracy na torze. Australijczyk wykręcił piętnasty wynik drugiego treningu. Hulkenberg nie sądzi jednak, by był to reprezentatywny rezultat. Nie sądzę, aby to były najlepsze okrążenia, na jakie było stać Daniela. Po południu miał trochę problemów. Osobiście nie martwiłbym się jego miejscem w tabeli.

Generalnie możemy mówić o udanym piątku. Zrobiliśmy wszystko, co mieliśmy w planach. Długie przejazdy, krótkie przejazdy, zbieranie informacji na temat pracy poszczególnych mieszanek ogumienia. Teraz trzeba poprawić tak wiele, jak tylko się da przed sobotą i niedzielą.