Russell: Williams potrzebował powrotu Patricka Heada

Robert Kubica także podchodzi optymistycznie do współpracy z 72-latkiem.
30.03.1909:14
Mateusz Szymkiewicz
1206wyświetlenia
Embed from Getty Images

George Russell uważa, że powrót Patricka Heada jest dokładnie tym, czego potrzebował Williams.

Stajnia z Grove jest w największym kryzysie w swojej historii. Aktualnie jej bolid jest najwolniejszy w stawce i niewiele wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach udało się zredukować stratę do ekip środka stawki.

Ponadto dyrektor techniczny Williamsa - Paddy Lowe, znalazł się na urlopie, który prawdopodobnie jest wstępem do zakończenia współpracy. Ekipa postanowiła zareagować i jej konsultantem technicznym został Patrick Head, współautor największych sukcesów w latach osiemdziesiątych oraz dziewięćdziesiątych.

To świetna wiadomość - powiedział George Russell, kierowca Williamsa. On będzie tylko konsultantem, ale osoba o tak silnym charakterze jest dokładnie tym, czego potrzebujemy w tym momencie. To wspaniały inżynier, a jego sukcesy mówią same za siebie. Nie potrzebuje zajęcia na pełen etat, ale jest częścią Williamsa i chce mu pomóc.

Drugi kierowca dziewięciokrotnych mistrzów świata - Robert Kubica, zapytany o perspektywę współpracy z Patrickiem Headem, dodał: To świetnie, że może nam pomóc. Zobaczymy co się wydarzy.