Steiner: GP Francji to najgorszy weekend w naszej historii

Amerykańska ekipa ciągle nie zna przyczyn słabej formy.
24.06.1912:41
Łukasz Godula
1686wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef zespołu Haas, Gunther Steiner powiedział, że GP Francji było najgorszym weekendem w czteroletniej historii zespołu.

Haas zdobył w ostatnich trzech wyścigach zaledwie jeden punkt, a we Francji Kevin Magnussen finiszował na 17. pozycji, jedynie przed kierowcami Williamsa, podczas gdy Romain Grosjean wycofał się z rywalizacji, by oszczędzać silnik, jak również wymienić skrzynię biegów w GP Austrii.

W rezultacie Haas okupuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a punkty zdobyli w zaledwie trzech wyścigach z ośmiu rozegranych. Amerykańska ekipa mocno ucierpiała po zmianie opon Pirelli w 2019 roku, jednak ostatnie osiągi doprowadziły Steinera do momentu, w którym formę zespołu opisał .w bardzo niewybrednych słowach, gdyż mają również problem ze znalezieniem rozwiązania na kłopoty.

W czteroletniej historii naszego zespołu myślę, że to był najgorszy weekend - powiedział Steiner. W wyścigu ciągle mieliśmy problemy. Nie wiem co to. Co dziwne w moim przekonaniu, samochód który był zdolny do zakwalifikowania się na siódmym i ósmym miejscu w pierwszym wyścigu, a później na szóstym w Monako, nagle staje się drugim najgorszym w stawce.

Nie pytajcie dlaczego tak jest, nie wiem. Tak więc proszę nie pytajcie o to, ponieważ nie potrafię odpowiedzieć. Musimy to zrozumieć. To bardzo rozczarowujące. Bycie w takiej sytuacji i brak rozwiązań to najgorsza rzecz.

W Kanadzie Magnussen krytykował zachowanie samochodu przez radio, jednak Steiner powiedział, że we Francji było znacznie gorzej. W Montrealu przynajmniej kwalifikacje były dobre. Weszliśmy jednym samochodem do Q3. Jednak tutaj cieszyliśmy się z wyjścia jednym autem z Q1.

Tak więc było znacznie gorzej. Jeśli pomyśli się, że w Monako byliśmy na szóstym miejscu, ciężko wyjaśnić dlaczego tak jest, to wszystko jest dziwne. Romain powiedział, że samochodem dobrze się jedzie ale jest wolny. Pytaliśmy o nadsterowność czy podsterowność. Zaprzeczył i powiedział, że jest ok. Po prostu jest wolny, nie ma przyczepności.

Steiner powiedział, że obecna sytuacja nie dołuje go ani nie złości, jednak podkreślił, że cały zespół musi być skupiony. Trzeba pozbyć się gniewu i po prostu pracować. To powiedziałem chłopakom. Musicie pracować znacznie ciężej niż wcześniej, bo siedzimy w g***e.

Nie ma sensu na cokolwiek czekać, trzeba po prostu zrozumieć to dlaczego jesteśmy gdzie jesteśmy. To jedyne co możemy zrobić. Jak już zrozumiemy sytuację, może się zabrać za poszukiwanie rozwiązań. Jeśli nie wiesz co jest nie tak, to jak możesz to naprawić? Pracuje się nad każdym aspektem, a później tworzy nowy samochód.