Rich Energy ogłosiło zerwanie umowy sponsorskiej z Haasem

Firma argumentuje to rozczarowującą formą teamu z Kannapolis
10.07.1920:05
Nataniel Piórkowski
5192wyświetlenia


Rich Energy ogłosiło zerwanie umowy o sponsoringu tytularnym ekipy Haasa.

Brytyjska firma zajmująca się produkcją napojów energetyzujących rozpoczęła współpracę ze stajnią z Kannapolis na początku 2019 roku.

Pośród kontrowersji związanych z wiarygodnością biznesu, Rich Energy musiało niedawno zrezygnować z używania swojego logotypu, przegrywając proces wytoczony przez Whyte Bikes.

Dodatkowo sąd zobligował firmę do ujawnienia danych finansowych oraz polecił usunięcie znaku towarowego ze wszystkich swoich produktów do 18 lipca bieżącego roku.

Rich zrezygnował z umieszczania swych logotypów na bolidach Haasa już przy okazji Grand Prix Kanady - pozostawił jedynie nazwę umieszczoną na czarno-złotym malowaniu, inspirowanym barwami firmy.

W środę wieczorem Rich Energy wydało oświadczenie, w którym ogłosiło zerwanie umowy z Haasem, powołując się na rozczarowujące osiągi zespołu.

Rich Energy rozwiązało dzisiaj umowę z Haasem ze względu na słabą formę teamu. Celowaliśmy w pokonanie Red Bulla, a ściganie się w Austrii za Williamsem jest nie do zaakceptowania. Naszą działalność hamują także obecne w Formule 1 polityka i związana z nią poprawność. Życzymy powodzenia zespołowi.

Haas nie skomentował komunikatu Rich Energy.