Benoit: Kubica będzie kierowcą rozwojowym Haasa w sezonie 2020

Dziennikarz szwajcarskiego Blicka pogratulował Polakowi pozostania w F1.
27.11.1909:38
Mateusz Szymkiewicz
3583wyświetlenia
Embed from Getty Images

Roger Benoit ze szwajcarskiego Blicka informuje, że Robert Kubica pozostanie w Formule 1 na sezon 2020 jako kierowca rozwojowy Haasa.

Polak tuż przed rozpoczęciem weekendu Grand Prix w Singapurze potwierdził, że z końcem tegorocznych zmagań odejdzie z zespołu Williams. Ze względu na ograniczone możliwości w pozostałych ekipach było jasne, że decyzja Kubicy jest równoznaczna z wypadnięciem ze stawki Formuły 1.

34-latek pytany o swoje plany na 2020 rok mówił, że priorytetem jest konkurencyjny program startów w innej serii. Kubica nie wykluczał jednak, że zdecyduje się też podjąć rolę w jednej z ekip Formuły 1, lecz pod warunkiem, iż będzie to wiązać się z możliwością prowadzenia bolidu.

Z początku Polak był łączony z Racing Point, o czym informowało także ostatnio GPToday.net, uważając, że Polak połączy swoje obowiązki z rywalizacją dla BMW w mistrzostwach DTM. Mimo to weteran biura prasowego Formuły 1 - Roger Benoit, pogratulował na Twitterze pozostania Kubicy w Formule 1 na sezon 2020 jako kierowca rozwojowy Haasa.

Robert Kubica pozostanie w Formule 1. Polak, który był ciężko ranny w wypadku rajdowym w 2011 roku, zostanie kierowcą w symulatorze Haas-Ferrari. Gratulacje! - napisał Roger Benoit.

Szef Haasa - Gunther Steiner, informował otwarcie o zamiarach zatrudnienia Kubicy od co najmniej kilku tygodni. Włoch miał być również obecny w siedzibie PKN Orlen, które wspiera Polaka i deklaruje dalsze zaangażowanie w Formułę 1. Prezes koncernu - Daniel Obajtek, przyznał, że docelowo chciałby ogłosić nową współpracę na początku grudnia.