NewsMondo.it: Ferrari rozważa zatrudnienie Daniela Ricciardo

Stajnia z Maranello ma traktować Australijczyka jako alternatywę dla Vettela.
26.11.1922:36
Mateusz Szymkiewicz
2624wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoskie NewsMondo.it podaje, że Ferrari rozważa zatrudnienie Daniela Ricciardo, którego traktuje jako alternatywę dla Sebastiana Vettela.

Przyszłość Niemca w stajni z Maranello jest przedmiotem dyskusji od kilku miesięcy. Mimo deklaracji kierowcy, że zamierza wypełnić kontrakt z Ferrari ważny do 2020 roku, uważa się, iż może jeszcze po tym sezonie odejść z Formuły 1.

NewsMondo.it zwraca uwagę, że relacje między Vettelem a tegorocznym partnerem Charlesem Leclerkiem po Grand Prix Brazylii miały osiągnąć najniższy punkt. Niemiec oraz Monakijczyk pod koniec zmagań na Interlagos zderzyli się w walce o czwarte miejsce, natomiast rzecznik Ferrari podkreśla, że w przerwie po wyścigu atmosfera w zespole została oczyszczona.

Zdaniem włoskiego portalu, kolejny błąd podczas kończącego sezonu Grand Prix Abu Zabi może mieć wpływ na przyszłość Sebastiana Vettela w Ferrari. Z kolei sam zespół ma traktować zmagania na Yas Marina jako test dojrzałości dla aktualnego duetu.

NewsMondo.it podaje, że Ferrari ma rozważać zatrudnienie Daniela Ricciardo. Australijczyk obecnie reprezentuje Renault, z którym jest związany do końca sezonu 2020. Publikacja podkreśla, że przenosiny Ricciardo są mało prawdopodobne już po tym roku, lecz Ferrari ma traktować siedmiokrotnego zwycięzcę Grand Prix jako alternatywę dla Sebastiana Vettela.

Stajnia z Maranello zbliża się do momentu, w którym musi podjąć decyzję dotyczącą przyszłości. Binotto i jego zespół będą musieli zadecydować, czy dalsza koegzystencja Leclerca i Vettela będzie trudna, czy wręcz niemożliwa - pisze NewsMondo.it.