Sponsorzy powiązani z Latifim rozpoczęli współpracę z Williamsem

Uważa się, że ojciec Kanadyjczyka zainwestuje w stajnię z Grove nawet 40 milionów dolarów.
09.01.2014:23
Mateusz Szymkiewicz
1705wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sponsorzy powiązani z Nicholasem Latifim rozpoczęli już współpracę z zespołem Williams.

Kanadyjczyk został tegorocznym kierowcą stajni z Grove, uzupełniając wakat po Robercie Kubicy. Odejście Polaka z zespołu było równoznaczne z utratą wsparcia finansowego PKN Orlen, który od 2020 roku będzie partnerem tytularnym Alfy Romeo. Oprócz koncernu, z dalszego sponsoringu miał zrezygnować Unilever - właściciel marki Rexona - a także czterech innych mniejszych partnerów.

Wakat częściowo uzupełnią dwie firmy powiązane z Nicholasem Latifim, którego ojciec Michael jest biznesmenem działającym w Kanadzie, a także udziałowcem McLarena. Jak potwierdzono, miejsce Orlenu na tylnym skrzydle Williamsa zajmie logo firmy Sofina, która jest trzecią największą w branży spożywczej w Kanadzie.

Poza tym ekipa z Grove będzie reklamowała włoskiego producenta kawy Lavazza, której wyłącznym dystrybutorem w Kanadzie jest Michael Latifi. Logo Lavazza można było zaobserwować na samochodach DAMS w Formule 2 w latach 2016-2019, kiedy to kierowcą zespołu był Nicholas Latifi.

Uważa się, że strumień pieniędzy wynikający z zaangażowania rodziny Latifi w ekipę Williamsa może wynosić w sezonie 2020 nawet 40 milionów dolarów.