Sky Italia: Ferrari zaproponowało Vettelowi roczną umowę

Jeśli Niemiec przyjmie ofertę, będzie musiał liczyć się ze znaczącym obniżeniem pensji.
29.03.2013:23
Nataniel Piórkowski
1868wyświetlenia


Sky Italia donosi, iż Ferrari zaoferowało Sebastianowi Vettelowi roczną umowę na sezon 2021.

Według dziennikarzy włoskiej telewizji nowy kontrakt zapewniłby Niemcowi znacznie niższe zarobki niż aktualnie obowiązujące porozumienie.

Co więcej Scuderia nie jest zdeterminowana, aby prowadzić z Vettelem długie negocjacje. Jeśli ten nie przystanie na bieżącą ofertę, Ferrari jest gotowe rozpocząć negocjacje z innymi kierowcami dostępnymi na rynku.

Szef stajni - Mattia Binotto dał jasno do zrozumienia, że przedłużenie umowy z Vettelem jest obecnie najbardziej preferowaną opcją. Włoch wyraził nadzieję, że rozmowy w tej sprawie zostaną sfinalizowane w szybkim tempie.

Obecna umowa Vettela z Ferrari została podpisana w 2017 roku, w czasach gdy grupą Fiat Chrysler kierował Sergio Marchionne. Gwarantowała ona czterokrotnemu czempionowi F1 zarobki na poziomie około 33 milionów euro na sezon.

Teraz pozycja negocjacyjna Niemca jest znacznie słabsza. Wpływ na to ma nie tylko jego rozczarowująca dyspozycja na torze, ale także szybkie postępy dokonywane przez 22-letniego Charlesa Leclerca, który przedłużył swą umowę z ekipą z Maranello do 2024 roku.