Gasly: Byłem bardzo bliski wycofania się z Grand Prix Austrii

Francuz przyznał, że na pierwszych okrążeniach wyścigu miał problemy z hamulcami.
09.07.2009:41
Maciej Wróbel
623wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly ujawnił, że był bliski wycofania się z Grand Prix Austrii po tym, jak jego zespół na początkowym etapie wyścigu poprosił go o zjazd do garażu w obawie przed awarią hamulców.

Kierowca AlphaTauri jechał na dwunastej pozycji, gdy zespół poinformował go o przegrzewających się hamulcach. Ekipa poleciła Francuzowi zjechać do alei serwisowej na dziesiątym okrążeniu, lecz ten poprosił o jeszcze jedno kółko, aby spróbować nieco schłodzić hamulce, co się udało. Ostatecznie Gasly ukończył wyścig na siódmej pozycji.

Byliśmy naprawdę blisko wycofania się z wyścigu - powiedział Francuz. Zespół poprosił mnie o zjazd do boksów na dziesiątym okrążeniu, ponieważ mój pedał hamulca był kompletnie płaski, a temperatury skoczyły ponad wszelkie normy. Poprosiłem jednak o jeszcze jedno okrążenie. Powiedzieli mi «OK, spróbuj». Zostałem na torze, wszystko się uspokoiło i koniec końców finiszowaliśmy na siódmym miejscu. Byliśmy więc dosłownie jedno kółko od wycofania samochodu, po czym zostaliśmy na torze i zdołaliśmy wywalczyć kilka punktów.

Gdyby ktoś mi powiedział przed weekendem, że zajmiemy w wyścigu siódme miejsce, brałbym taki wynik w ciemno. Wiedzieliśmy, że czeka nas ciężka przeprawa z Renault, McLarenem i Racing Point, ale udało nam się uniknąć kłopotów. Stoczyliśmy też kilka dobrych pojedynków, dzięki czemu mamy te kilka punktów - dodał 24-latek.