McLaren jako pierwszy podpisał nowe Porozumienie Concorde

Stajnia z Woking zadeklarowała pozostanie w F1 co najmniej do końca 2025 roku.
18.08.2016:39
Mateusz Szymkiewicz
791wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół McLaren jako pierwszy podpisał nowe Porozumienie Concorde, które będzie obowiązywało w latach 2021-2025.

Pierwszy termin podpisania nowego kontraktu z Formułą 1 został przesunięty na 18 sierpnia i zespoły, które zdecydowały się w nim na złożenie podpisu, mogą liczyć na bonus finansowy. Ostateczny termin zawarcia Porozumienia Concorde upływa pod koniec miesiąca i wówczas Liberty Media nie zagwarantuje premii.

McLaren, który od samego początku wyrażał zadowolenie z warunków zaproponowanych w nowym Porozumieniu, jako pierwszy zdecydował się na formalne zaakceptowanie go. Zrozumiałe, że jeszcze w tym tygodniu starty w Formule 1 do 2025 roku zadeklarują pozostałe zespoły, w tym Mercedes, który niedawno publicznie skrytykował treść nowej umowy.

McLaren Racing potwierdza, że tego rana został sygnatariuszem nowego Porozumieniem Concorde, które będzie obowiązywało w Formule 1 do 2025 roku i potwierdza długoterminowe zaangażowanie zespołu w sport - brzmi oficjalne oświadczenie.

Nowe Porozumienie Concorde zmieni strukturę zarządzającą w Formule 1, m.in. poprzez usunięcie wymogu jednomyślnej zgody zespołów przy wprowadzaniu późnych zmian w regulaminach. Ekipy będą mogły za to liczyć na bardziej sprawiedliwy podział pieniędzy z praw telewizyjnych, a także na zysk dzięki wprowadzeniu górnej granicy wydatków od sezonu 2021.