Sześciu członków Mercedesa odesłanych na kwarantannę

Powtórzone testy dały kolejny pozytywny wynik, a także jeden niejednoznaczny.
09.10.2013:17
Mateusz Szymkiewicz
747wyświetlenia
Embed from Getty Images

Mercedes potwierdził, że sześciu członków zespołu zostało odesłanych na kwarantannę przed wyścigiem na torze Nurburgring.

W czwartek potwierdzono, że jeden z pracowników ekipy ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z kolei w piątkowym oświadczeniu stajnia z Brackley ogłosiła, że powtórzone próby dały dodatni wynik u drugiej osoby, a także jeden niejednoznaczny. W sumie w izolacji znalazło się sześć osób, w tym te mające bezpośredni kontakt z zakażonymi.

Mercedes w reakcji na obecność koronawirusa w zespole, ściągnął w trybie pilnym dodatkowych sześciu pracowników, którzy mają zastąpić osoby w kwarantannie.

Po wczorajszym pozytywnym teście, cały zespół został wczoraj ponownie przebadany w Niemczech - brzmi stanowisko Mercedesa. Wszyscy członkowie uzyskali negatywne wyniki z wyjątkiem jednej osoby. Z kolei inny test dał wynik niejednoznaczny i wymaga powtórzenia. Zgodnie z protokołem, kolejne cztery osoby z negatywnym wynikiem zostały odizolowane i nie będą w stanie wziąć udziału w weekendzie. Sześciu pracowników zostało ściągniętych z Wielkiej Brytanii, by uzupełnić wakaty w zespole. Ściśle współpracujemy w tym procesie z FIA oraz F1.