Francuskie media potwierdzają odejście Grosjeana z Haasa

Auto Hebdo jest również przekonane, że Williams zrezygnuje z George'a Russella.
22.10.2009:06
Mateusz Szymkiewicz
904wyświetlenia
Embed from Getty Images

Auto Hebdo oraz RMC Sport potwierdzają, że Romain Grosjean odejdzie z Haasa z końcem sezonu 2020.

Od kilku tygodni spekuluje się, że stajnia z Kannapolis zrezygnuje ze swoich aktualnych kierowców - Grosjeana oraz Magnussena. Ich następcami mają być debiutanci Nikita Mazepin i Mick Schumacher, którzy mogą zostać ogłoszeni jeszcze przed startem Grand Prix Portugalii.

W ostatnich dniach odejście Magnussena z Haasa potwierdzała gazeta Ekstra Bladet, natomiast teraz identyczne informacje o Grosjeanie podają francuskie media. Auto Hebdo oraz RMC Sport mogą potwierdzić, że współpraca Romaina Grosjeana z amerykańskim zespołem dobiegnie końca.

Według dziennikarza Lucasa Vinoisa, Francuz może kontynuować karierę w Formule E lub Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Ostatnio sugerował, że jest bardzo zainteresowany projektem hipersamochodu Peugeota. Lwy powrócą do WEC od 2022 roku.

Jean-Michel Desnoues z Auto Hebdo, dodaje, że jest przekonany, iż Williams przed kolejnym sezonem zatrudni Sergio Pereza w miejsce George'a Russella. Wygląda na to, że Dorilton Capital prawdopodobnie nie chce rozpoczynać przygody w Formule 1 bez pomocy Michaela Latifiego, który jest ojcem Nicholasa. Wydawać by się mogło, że kierowca z takim potencjałem nie może zniknąć ze sportu [Russell], ale czy nie to samo mówiliśmy o Estebanie Oconie?