Leclerc: Jestem bardzo zadowolony z naszego tempa wyścigowego

Monakijczyk był w stanie utrzymać czwartą lokatę wywalczoną w sobotniej czasówce.
27.10.2008:56
Nataniel Piórkowski
894wyświetlenia
Embed from Getty Images

Po udanym występie w Grand Prix Portugalii Charles Leclerc ma nadzieję, że Ferrari udało się na stałe poprawić tempo wyścigowe bolidu SF1000.

W przeciwieństwie do rundy w Eifelu na torze Algarve Leclerc był w stanie utrzymać pozycję wywalczoną w kwalifikacjach, kończąc zmagania za duetem Mercedesa i Maxem Verstappenem z Red Bulla.

Jestem niezmiernie zadowolony. Nie dlatego, że nie zostaliśmy zdublowani, ale głównie ze względu na nasze tempo wyścigowe. Było ono bardzo pozytywne.

Na starcie mieliśmy olbrzymie problemy, co kosztowało nas trochę czasu w wyścigu, ale pod koniec udało nam się odrobić straty, więc ogólnie jestem bardzo zadowolony z naszego występu.

Pierwsze okrążenia wyścigu w Portimao miały chaotyczny przebieg i dobitnie pokazały problemy poszczególnych kierowców z odpowiednim dogrzaniem opon.

Startujący na pośrednich oponach Leclerc przyznał, że musiał być cierpliwy, zanim mógł skorzystać z pełnego potencjału swojego bolidu.

W trakcie pierwszej połowy wyścigu trzeba było wykazać się dużą cierpliwością. Byłem wyprzedzany dosłownie w każdym zakręcie. Później jednak z okrążenia na okrążenie czułem poprawę osiągów. Pod koniec zebrałem tego owoce.

Czułem się całkiem dobrze za kierownicą mojego bolidu. Warunki były trudne, chwilami miałem momenty, gdy myślałem, że się rozbiję, ale koniec końców zawsze udawało mi się utrzymać na torze. Czwarte miejsce to doskonały wynik.