Berger: Bottas nie ma szans na pokonanie Hamiltona

Tymczasem Jacques Villeneuve wyraził zainteresowanie dołączeniem do DTM.
29.01.2106:16
Maciej Wróbel
1247wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Gerharda Bergera, Valtteri Bottas nie ma szans na wygranie pojedynku z Lewisem Hamiltonem.

Kierowca z Nastoli przed sezonem 2020 kolejny raz zapowiadał walkę o mistrzostwo świata, lecz ostatecznie przegrał różnicą ponad stu punktów z obrońcą mistrzowskiego tytułu i zespołowym partnerem, Lewisem Hamiltonem. W tym tygodniu 31-latek przyznał, że zamierza pokonać zespołowego partnera w sezonie 2021, niezależnie od tego, kto nim zostanie.

Jednakże w rozmowie z portalem f1-insider.com Gerhard Berger nie dał większych szans Finowi na zwycięstwo w pojedynku z Hamiltonem, nawet pomimo tego, że ten drugi wciąż nie dysponuje kontraktem na nadchodzący sezon.

Oprócz niesamowitej szybkości i niebywałego talentu, Lewis ma teraz mnóstwo doświadczenia - przyznał Austriak. Valtteri Bottas nie jest w żadnym wypadku wolny, ale koniec końców zarówno on, jak i większość stawki nie ma szans w starciu z Hamiltonem.

Obecnie Berger pełni funkcję szefa serii DTM, która znacząco zmieni swoje oblicze przed sezonem 2021. Swoje zainteresowanie dołączeniem do serii wyraził mistrz świata Formuły 1 z 1997 roku, Jacques Villeneuve, który stwierdził, że Poza Formułą 1, jest to najbardziej atrakcyjna seria wyścigowa dla kierowcy.

Berger odpowiedział: Jacques pasowałby idealnie do naszej koncepcji. Ostatecznie jest to jednak kwestia finansów. Każdy pracuje nad znalezieniem sponsorów.