Wolff: Skład Mercedesa może zostać ogłoszony na Monzy

Szef Mercedesa przyznał, że deklaracja o zimowym terminie była żartem.
20.06.2111:28
Mateusz Szymkiewicz
520wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff ujawnił, że Mercedes ogłosi decyzję w sprawie składu na sezon 2022 w okolicy Grand Prix Włoch.

Austriak przed startem weekendu na Paul Ricard zaskoczył cały padok, mówiąc, iż ostateczny wybór drugiego kierowcy stajni z Brackley zapadnie dopiero zimą. Mimo to w sobotę szef zespołu doprecyzował, iż jego wypowiedź była żartem i w rzeczywistości wiążące ustalenia zapadną w trakcie letniej przerwy.

Decyzja zostanie podjęta latem. Nie będziemy czekali do grudnia, byłoby już za późno. Silverstone? Wtedy akurat będzie za wcześnie. Świetnie byłoby to zrobić na Monzy, otrzymalibyście świetną historię do opisywania - powiedział Toto Wolff.

Za faworyta do miejsca w Mercedesie u boku Lewisa Hamiltona uważa się George'a Russella, który zastąpiłby Valtteriego Bottasa. Szef zespołu pytany, co Fin musi robić, by utrzymać swoją posadę, odpowiedział: Jeździć szybko w soboty oraz niedziele. Jeżeli uda mu się to, postawi się w świetnej pozycji negocjacyjnej. Z pewnością możemy myśleć o świeżej krwi, ale to nie stanowi dla nas priorytetu. Chcemy być konkurencyjni. Szczególnie w tym roku widzimy jak bardzo jest to ważne. Potrzebujemy dwóch kierowców, na których możemy polegać.