Wolff: Już tylko detale dzielą nas od nowej umowy z Hamiltonem

W przypadku przyszłości Valtteriego Bottasa Austriak nie ujawnił żadnych konkretów.
30.06.2119:06
Maciej Wróbel
833wyświetlenia
Embed from Getty Images

Toto Wolff jest przekonany, iż wkrótce uda się osiągnąć porozumienie z Lewisem Hamiltonem w sprawie nowego kontraktu.

Siedmiokrotny mistrz świata bardzo późno ustalił z Mercedesem warunki obecnie obowiązującej - jedynie rocznej - umowy, podpisując ją dopiero w lutym tego roku. W ciągu ostatnich tygodni Hamilton kilkakrotnie jednak podkreślał, że chciałby uniknąć powtórki z tej sytuacji i sfinalizować nowy kontrakt jeszcze przed letnią przerwą.

W rozmowie z gazetą Osterreich Toto Wolff zasygnalizował, że tego typu scenariusz może się wkrótce ziścić. Szef Mercedesa ujawnił, że po ostatnim wyścigu spędził razem z Hamiltonem kilka godzin w samolocie. Najbardziej sporne kwestie mamy już za sobą - powiedział Austriak. Obecnie zostały nam do omówienia tylko detale, ale wkrótce także i to będziemy mieć z głowy.

Po sezonie 2021 wygasa również umowa drugiego kierowcy Mercedesa, Valtteriego Bottasa. Od wielu miesięcy z jego posadą jest łączony George Russell. Wolff zapytany o przyszłość Fina nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi. Zaliczył ostatnio świetny wyścig, jednak nie wpłynie to na naszą decyzję. Zajmiemy się tym w ciągu kilku najbliższych tygodni i miesięcy - stwierdził 49-latek.