Alfa Romeo niepewna pozostania Raikkonena na sezon 2022

Inżynier zespołu - Xevi Pujolar, wyjaśnił również z czego wynikają tegoroczne problemy Fina.
30.06.2109:41
Mateusz Szymkiewicz
1994wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef inżynierów Alfy Romeo - Xevi Pujolar, przyznał, że jest niepewny pozostania Kimiego Raikkonena w zespole na sezon 2022.

41-letni Fin startuje już trzeci sezon dla szwajcarskiej ekipy i coraz częściej pojawiają się spekulacje o jego odejściu z Formuły 1 po Grand Prix Abu Zabi. Mimo to przedstawiciele Alfy Romeo pytani o swojego lidera, deklarują, że ostateczna decyzja o dalszej współpracy będzie należała do niego.

Po ośmiu rundach tegorocznego sezonu Raikkonen ma w dorobku jeden punkt, tyle samo co zespołowy partner Antonio Giovinazzi. Mimo to Włoch jest wiodącą postacią w kwalifikacjach, sześciokrotnie ustawiając się na starcie przed zawodnikiem z Espoo.

W ten weekend będziemy pracowali nad zmianą kilku rzeczy, by pomóc mu [Raikkonenowi] w czasówce - powiedział Xevi Pujolar, szef inżynierów Alfy Romeo. Gdybyśmy mieli oba samochody w Q2, byłoby to bardzo pomocne. Priorytetem jest utrzymanie się przed Williamsem, więc musimy zrobić wszystko, by wyglądać znacznie lepiej w wyścigach. Jego problemem jest przygotowanie opon do szybkiego okrążenia. Rozważamy różne pomysły w kontekście ustawień, a także analizujemy jak korzystamy z ogumienia. Spróbujemy w ten weekend porównać inne podejścia.

Hiszpan zapytany, czy spodziewa się dalszej współpracy z Kimim Raikkonenem w sezonie 2022, dodał: Nie wiem jakie są jego plany i nie mogę mówić w jego imieniu. Mimo to w tej chwili nie dostrzegam u niego żadnych problemów z motywacją. Bardzo dobrze współpracuje z zespołem, a w ostatni weekend wykonał świetną robotę w wyścigu.